Зустріч Яни з журналістами організувала БО "Світло Надії". Про те, що вона ВІЛ-інфікована дівчина дізналася від батьків, коли їй було 10 років. Ті теж ВІЛ-позитивні. Батьки попросили Яну не казати про це нікому, проте того ж дня вона розповіла своїй подрузі. Подружка злякалася, але згодом все налагодилося. Сьогодні найближчі друзі Яни знають про її статус і продовжують з нею спілкуватися, як і раніше.
– Дорослі не вирішують всі проблеми дітей-підлітків, які живуть з ВІЛ, нам не має з ким поговорити. Коли ми не можемо розповісти про свій статус близькій людині, коли вчителька біології говорить, що краще не спілкуватися з ВІЛ-позитивною людиною, на душі в нас стає сумно, – каже дівчина. – Тому найкраща допомога – розмова. Нині в соціальній мережі "Вконтакте" створена закрита група для підлітків із ВІЛ- статусом, я її модератор.
Яна розповіла, що дуже багато підлітків не знають, в кого розпитати про ці проблеми, відмовляються пити ліки, бо не мають ще проблем зі здоров’ям. Тому вона намагається пояснити: якщо вживати відповідні ліки та вести здоровий спосіб життя – жити з ВІЛ-статусом можна довго і щасливо.
У Полтавській області зараз 64 дитини ВІЛ-інфіковані.
День пам’яті людей, які померли від СНІД відзначається 18 травня.