З 2014 року на Полтавщині сталося 9 розбійних нападів, 21 пограбування та 278 крадіжок. За всіма цими фактами серед потерпілих найбльше людей саме поважного віку, пенсіонерів. Зокрема, самотніх, тих, хто живе у сільських місцевостях. Про це повідомляє прес-служба обласної міліції. Щоб зменшити кількість таких випадків, міліція разом з членами громадського формування щоночі патрулюватиме навіть найвіддаленіші населені пункти.
– Левову частку злочинів, скоєних проти пенсіонерів, становлять крадіжки. Особливо це стосується людей, які проживають у сільській місцевості. У людей з господарств крадуть металеві вироби, велосипеди, речі побутового вжитку тощо. З помешкань викрадають мобільні телефони, гроші, золоті вироби, побутову техніку, – підкреслив Іван Корсун, начальник УМВС в Полтавській області. – Тому вже сьогодні ми піднімаємо питання про те, щоб на районах в кожному населеному пункті щодня, особливо у нічний час, патрулювали міліція спільно з членами громадського формування. Кожен житель села, навіть найвіддаленішого населеного пункту, має бути в безпеці та відчувати захист міліції. Це зробити не просто, але життєво необхідно.
За скоєння розбійного нападу Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. За пограбування зловмисник може отримати покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 4 років, та за крадіжку – від штрафу до позбавлення волі на строк до 3 років.