У попередніх публікаціях йшлося про те, чим жила рік Полтавщина.
Робота нового Уряду
Ще до оголошення кінцевих результатів політсили почали домовлятися про коаліцію, (результатом домовленостей стала співпраця БПП, «Народного фронту», «Самопомочі», «Батьківщини» та Радикальної партії Ляшка). У коаліційній угоді детально розписана мета діяльності коаліції, зокрема проведення реформ, ухвалення закону про імпічмент президенту та визначення курсу на вступ до НАТО. Прем’єром залишився Яценюк. На роботу міністрами до нового уряду Порошенко запропонував найняти іноземців. Грузин Олександр Квіташвілі став міністром охорони здоров’я, американка Наталя Яресько – міністром фінансів, литовець Айварас Абромавічус – головою Мінекономіки, грузинку Еку Згуладзе призначили заступником міністра МВС Авакова.
Нові державні свята
Президент Петро Порошенко започаткував два нові державні свята в Україні. Відтепер 21 листопада відзначають День Гідності та Свободи. Дата присвячена двом майданам – 2004 та 2013/2014 років. А 14 жовтня на Покрову відзначають День захисника України. Натомість святкування Дня радянської армії (23 лютого) скасовано.
Ленінопад
Під «ленінопад» в Україні цього року потрапили близько 300 пам’ятників вождю пролетаріату. Хвиля повалення монументів із новою силою вибухнула під час Революції гідності. Пам’ятники Леніну падали по всій Україні. В цей же період було повалено, демонтовано чи пошкоджено низку монументів інших радянських діячів. Протягом року демонтували, зруйнували, пошкодили сотні пам’ятників ідолу.
Обвал гривні
2014 рік закінчується також бурхливими подіями. Окрім того, що неоголошена війна на Сході України досі триває, жителі країни спостерігають за обвалом національної валюти. 19 листопада в Україні створили комітет із порятунку гривні та економіки, який має стабілізувати валютний курс та покращити умови на грошово-кредитному ринку. Проте у грудні в країні розпочалася так звана інформаційна атака проти гривні – почали з’являтися неправдиві курси валют на вітчизняній міжбанківській біржі. Військові дії, економічна криза, політична нестабільність та дуже низька інвестиційна привабливість України – все це називають причиною того, що гривня знецінюється. У Кабміні шукають вихід із фінансової кризи: планують валютний курс у держбюджеті на 2015 рік від 15,7 до 17 гривень за долар США. Але фінансова ситуація у державі все більше нагадує уже забуті 90-і, коли більшість розрахунків проводили в доларах, а тому й цінували їх більше, ніж українські гроші.