Прокуратура перевірила, чи дотримуються закону посадовці обласної Державної міграційної служби

Новини
Наталія Сіробаб10 грудня 2015 о 14:01912 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Прокуратура перевірила, чи дотримуються закону посадовці обласної Державної міграційної служби
За невчасну реєстрацію іноземців, а також нелегальне перебування мігрантів на території області працівникам служби загрожують дисциплінарні стягнення.

Прокуратура перевірила, чи дотримуються закону посадовці обласної Державної міграційної службиПрокуратура перевірила, чи дотримуються закону посадовці обласної Державної міграційної служби, фото з сайту migraciya.com.ua

Перевірка зафіксувала порушення вимог Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Інструкції про примусове повернення і примусове видворення з України іноземців та осіб без громадянства, затвердженої спільним наказом Міністерства внутрішніх справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України від 23.04.2012 року, повідомив прокурор відділу прокуратури області Сергій Волков. Про це повідомляють на сайті обласної прокуратури.

– Через неналежне вживання посадовими особами Державної міграційної служби заходів щодо запобігання та протидії нелегальній міграції, недостатню взаємодію з іншими державними органами стали можливими факти нелегального перебування на території України громадянина Грузії упродовж 7,5 року та студента з Марокко більше 3 років, – сказав Сергій Волков.

Також, за словами прокурора, всупереч встановленій законом прямій забороні виїзду іноземців з України у разі повідомлення про підозру у скоєнні злочину, розгляду судом кримінального провадження чи засудження за вчинення кримінального правопорушення посадовці служби вирішили примусово повернути 4 іноземців за відсутності будь-якої інформації про наявність чи відсутність судимостей в останніх.

– Під час перевірки встановлено, що подекуди особам, щодо яких прийняте рішення про примусове повернення, не завжди роз’яснюють порядок оскарження таких рішень, оголошуючи рішення, іноземців не забезпечують перекладачами, – зазначив Сергій Волков.

Окрім цього, виявили порушення під час складання адміністративних протоколів за ст. 203 (порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України) та ст. 205 (невжиття заходів для забезпечення своєчасної реєстрації іноземців і осіб без громадянства) Кодексу України про адміністративні правопорушення, виконанні постанов у таких справах.

– За результатами проведених перевірок начальнику управління Державної міграційної служби України в області внесено вказівку, в якій поставлено вимогу усунути виявлені порушення та притягнути до дисциплінарної відповідальності осіб, які їх допустили. Наразі документ перебуває на розгляді, – констатував прокурор.