Верховна Рада ухвалила відповідні зміни до Кодексу законів про працю України 28 грудня.
– Юридичні та фізособи-підприємці, котрі використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу у випадку фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичної роботи повний робочий час і виплати зарплати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного соціального внеску – штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати (36 540 гривень), – йдеться у офіційному повідомленні.
Також стягуватимуть штраф і в разі затримки виплат заробітної платні. Щоправда, яким чином цей процес бачать в дії – поки невідомо.
За порушення встановлених термінів виплати зарплати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі – штраф у трикратному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення (зараз це 3 654 гривень). Штраф у розмірі мінімальної заробітної плати (1218 гривень) стягуватимуть у разі порушення інших вимог трудового законодавства.
Зазначені штрафи накладаються центральним органом виконавчої влади, що
реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю у порядку, встановленому Кабміном. При цьому сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.
До теми