Про це розповів заступник міністра освіти Павло Полянський під час зустрічі із книговидавцями та експертами Інституту інноваційних технологій.
– Гриф надаватимуть лише тим навчальним матеріалам, що є обов’язковими для учня. Необов’язкові компоненти видавець може самостійно розробляти, видавати та, відповідно, нестиме відповідальність за їхню якість, - зауважив заступник міністра.
Він повідомив, що від грифування планують звільнити навчальні програми, атласи, збірники диктантів, тестових завдань та контрольних робіт, словники для учнів, довідники тощо, – пише osvita.ua
Проектом Положення передбачено, що грифи надаватиме незалежна від МОН чи інших відомств інституція. Окрім того, функція грифу буде певною мірою змінена: відтепер він позначатиме підручник не як рекомендований, а як такий, що не є "шкідливим" для навчання. Саме ті підручники, які отримають гриф, будуть допущені до конкурсу на базі електронного репозитарію, де їх відбиратимуть вчителі.
Міністерство освіти і науки також не буде грифувати й жодних навчально-методичних матеріалів для вчителя, оскільки відомство не має рецензувати матеріал, який вчитель самостійно і за власний кошт долучає до навчального процесу.