На міністерство юстиції чекає друга хвиля люстрації, а реєструвати бізнес та нерухомість невдовзі можна буде на місцях. Про це сьогодні під час прес-конференції у Полтавській ОДА повідомив народний депутат, радник міністра юстиції Сергій Драюк.
– На разі міністерство юстиції здійснює ряд реформ, у першу чергу, шляхом люстрації. Під час першої хвилі було звільнено 388 осіб. Із них 174 оскаржили своє звільнення, у тому числі – 87 колишніх прокурорів, 17 працівників податкової служби, 11 колишніх співробітників СБУ. Із тих, хто оскаржив звільнення, на посаді поновлено лише двох, – зазначив чиновник.
За словами Драюка, люстраційний комітет опрацював 852 звернення від громадян щодо посадових осіб, підозрюваних у корупції. Також надано 40 клопотань про звільнення судей, які відмовилися від перевірки.
Радник міністра розповів, що у березні в Мін'юсті буде проведена друга хвиля люстрації. Це стосуватиметься перших заступників та заступників міністрів, голови Нацбанку, СБУ, Адміністрації Президента, УДО, секретаріату Кабміну, голів місцевих державних адміністрацій та інших керівників центральних органів виконавчої влади.
– Наступний блок, який потребує реформування – це децентралізація. На сьогодні прийнятий пакет законів про бюджетну децентралізацію, місцевим органам вже передані повноваження по розпорядженню цими бюджетам - звичайно, на них лежатиме відповідальність за використання цих коштів.Реєстрацію бізнесу та нерухомості буде здійснювати не Міністерств юстиції, а на місцях, – повідомив радник міністра.
Також Драюк повідомив, що зараз у співпраці із грузинськими експертами у відомстві впроваджується система електронних держзакупівель. За його словами, раніше, з даними СБУ, збитки в результаті схем держзакупівель сягали близько 150 млрд грн щорічно, а 95 млрд бюджетних коштів ішло «в тінь». Чиновник переконаний: електронні закупівлі виключають людський фактор та вірогідність корупції.