Про це повідомили в Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ).
"Підвищення тарифів на опалення закріплено в постанові Нацкомісії № 146 від 17 жовтня" Про встановлення тарифів на послуги централізованого опалення та послуги централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг ", - відзначили в прес-службі відомства, повідомляє segodnya.ua.
В регуляторі відзначали, що важливим чинником, який веде до різкого зростання місячної оплати, є перехід з 12-місячної на 6-місячну оплату (тільки в опалювальний сезон).
– У цій версії тарифів розрахунок проводився на шість місяців (на період опалювального сезону). Тобто, тільки за рахунок зміни методології, тарифи зросли в два рази. Можливим вирішенням проблеми є перегляд методології розрахунків та повернення до 12-місячного нарахування. Ми плануємо звернутися з цією пропозицією до Кабміну. Разом з тим, комісія розуміє проблематику тарифоутворення для ТКЕ, розуміє, що газ, який використовується для виробництва тепла, споживається зараз і оплачувати його НАК "Нафтогаз України " потрібно зараз. Розтягуючи оплату на 12 місяців, ми автоматично створюємо для " Нафтогазу"проблеми: курсову різницю, вимивання обігових коштів, - цитують слова глави НКРЕКУ Володимира Демчишина.
В комісії також нагадали про те, що в Україні діє програма державної підтримки (субсидій) для малозабезпечених категорій населення.