Конкурс складався з п’яти завдань, у яких конкурсанти могли показати свою майстерність, а саме: заміна пильного ланцюга бензопили, точне та комбіноване розпилювання колод, обрізування гілок, звалювання дерев.
У змаганнях взяли участь вальники з шести лісових господарств. Окрім досвідчених учасників були й три новачки, які, здобувши перемогу у відбіркових конкурсах, вперше змагалися на обласному рівні.
Також свої вміння перевірив і молодий лісоруб у категорії юніори Сергій Тимошенко. Юнак, який з дитинства бував з батьком-лісівником у лісі, закінчивши Львівський національний лісотехнічний університет, вирішив зі своїм наставником-татом Віктором Тимошенком позмагатися у конкурсі вальників лісу. Як розповів, важко змагатися з професіоналами, котрі вже десятки років відточували свою майстерність щоденною працею. Та все ж поряд з ними молодий вальник показав досить високий результат. Він обійшов у змаганнях навіть старших колег.
Проте, за результатами п’яти конкурсів, переможцем та призерами стали досвідчені професіонали, котрі щороку здобувають найвищі результати:
І місце – Олександр Найда з ДП «Гадяцький лісгосп»;
ІІ місце – Віктор Тимошенко з ДП «Пирятинський лісгосп»;
ІІІ місце – Сергій Глушко з ДП «Лубенський лісгосп».
Олександр Найда, брав участь вже 10 разів, з яких 7 ставав переможцем і демонстрував вміння на Всеукраїнському чемпіонаті, розповів:
– Як на змагання їжджу, то є секрети невеликі – знайомимося на чемпіонатах України. Тут починаємо їх впроваджувати і тренувати. Тренування відрізняються від змагання.
Привітати переможців та оцінити рівень їхньої майстерності завітав голова Товариства лісівників України Олександр Яресько. Вітаючи переможців, Олександр Павлович наголосив: професія вальника – одна з найголовніших і найнебезпечніших у лісовій галузі, тому така своєрідна перевірка у конкурсі допомагає не лише перевірити професійні навички, а й провести профілактику виробничого травматизму.