«Вихідні з книгою»: читаємо «Buyology: Захоплива подорож у мозок сучасного споживача» Мартіна Ліндстрома

Новини
Надія Труш12 жовтня 2014 о 10:231601 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 «Вихідні з книгою»: читаємо «Buyology: Захоплива подорож у мозок сучасного споживача» Мартіна Ліндстрома
Сучасні маркетологи, щоб дістатися до споживача йдуть на все витонченіші дії.

«Вихідні з книгою»: читаємо «Buyology: Захоплива подорож у мозок сучасного споживача» Мартіна Ліндстрома

Те, що на сайтах і в соцмережах рекламщики використовують інформацію, яку Ви самі надаєте – вже нікого не дивує. Але у спробах глибше зрозуміти потреби і реакції споживача на рекламу, спеціалісти доходять прямо до Вашого мозку. Термін «нейромаркетинг» доволі новий. Одним з його євангелістів є датчанин Мартін Ліндстром, один з найкращих спеціалістів по брендингу у світі. У 12 років цей хлопець зробив із «Леґо» дивовижний атракціон у своєму саду і почав заробляти на відвідувачах. Тоді ж він став співробітником цієї компанії. Зараз Ліндстром подорожує світом і консультує найбільші світові корпорації.

Книга «Buyology» (від англ. «buy» – «купувати») є науково-популярним звітом найбільшого в історії дослідження з нейромаркетингу. 2081 чоловік з різних країн світу прийняли участь у ньому. Аналізували дані науковці з кількох країн, спонсорували роботу сім корпорацій. Координував всю цю титанічну роботу, на яку пішло 7 мільйонів доларів, саме Мартін.

Піддослідні проходили магнітно-резонансну томографію. В цей час їм показували певні рекламні ідеї. В залежності від того, як реагував на них мозок, науковці отримували результат того, наскільки ефективне ті чи інші реклами.

«Вихідні з книгою»: читаємо «Buyology: Захоплива подорож у мозок сучасного споживача» Мартіна Ліндстрома

Так, наприклад, це дослідження показало, що застережні надписи на пачках сигарет абсолютно не лякають курців. Що продакт-плейсмент (коли Ви бачите марку товару в фільмі чи серіалі) зовсім не підвищує в пізнаваність бренду і є просто спусканням грошей на вітер. Що спонсорування телешоу не приносить ефекту для торгової марки, якщо вона органічно не інтегрована у цю програму. І багато-багато всього.

Книга Ліндстрома з одного боку показує наскільки далеко зайшли сучасні рекламщики і корпорації у гонитві за увагою споживача, як можна технології використовувати для розуміння таємниць психології людей. З іншого боку, стає страшно від розуміння того, що в нас не залишається абсолютно приватної і вільної від реклами території. Раніше вважалося, що людина вільна принаймні в своїх думках. Тепер і їх збираються використати як рекламну площу.

І наостанок. Ця книга дуже добре показує те, про що сперечаюся вже понад рік з організаторами, які проводили свої заходи ще до появи інтернету: для молодої аудиторії оффлайн не працює. Флаєри, афішки, радіо і навіть телебачення – не приносять вкладених у них коштів, якщо це не підкріплено комунікацією в інтернеті. Наразі нас щодня атакують тисячі повідомлень з новин і гаджетів. Конкуренція за увагу кожного – просто шалена. Найцікавіше те, що вона буде лише зростати. Тому ті, хто не хоче вчитися новому – просто втрачають час, гроші і свої зусилля.

І це прекрасно демонструє Мартін Ліндстром у своїй книзі.

Роман Повзик, незалежне мистецьке об’єднання «Magnum Opus»

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter