Сьогодні, 19 січня, декілька сотень мешканців Полтави узяли участь у офіційній церемонії освячення води та традиційного водохрещенського купання. Серед них – і полтавські чиновники.
На першому міському пляжі доволі велелюдно. Полтавці почали збиратися тут ще задовго до 13 години – саме на цей час було призначено «офіційну» частину заходу за участі полтавського міського голови Олександра Мамая й Архиєпископа Полтавського та Кременчуцького Федора.
- Купався вже десять разів, дотримуюся традицій. Нехолодно, жодного разу не хворів. Бог милував, – говорить, бадьоро вискочивши з ополонки, полтавець Григорій.
Серед містян, яким вистачили духу зануритися у крижану воду, було й немало жінок та дівчат. Багато з них робили це вперше, переважно – «за рекомендаціями» чоловіків.
- Скупатися було нехолодно, хіба що тільки в ноги, - каже, закутуючись у рушника, полтавка Анжела. – Вірю, що в цей день не хворіють, тому не мала жодних сумнівів, купатися чи ні. – За словами жінки, відтепер вона планує купатися на Водохреща щороку.
Брали участь у водохрещенських купаннях і зовсім юні полтавці. Звісно, під наглядом дорослих.
- Приїхав з батьками, які купаються вже не вперше. Цього разу взяли і мене – говорить 10-річний Олексій – Я сьогодні занурився у крижану воду вперше і обов’язково планую ще.
Рятувальники, екіпіровані у помаранчеві рятувальні жилети, час від часу зганяють людей, що юрбляться на кризі, назад на берег. Хоч товщина льоду, незважаючи на плюсову температуру, становить 5-7 см, існує небезпека провалитися. Окрім МНСників, на пляжі також чергували водолази, карети швидкої допомоги та міліція.
Мамай: «Я за те, щоб усі займалися моржуванням»
Міський голова Олександр Мамай, як і обіцяв, теж не залишився осторонь святкування та занурився у ополонку. За словами чиновника, він робить це щороку ось уже 28 років.
- Я сьогодні приїхав, щоб як інші люди із нашої територіальної громади зануритися в річку. Я це роблю кожного року. Купався я і вчора і позавчора і купатимуся завтра, і буду продовжувати далі. Мій син теж купається. Я за те, щоб всі займалися моржуванням, бо це дійсно здоровий спосіб життя. Перший раз скупавшись, одразу і не зрозумієш, наскільки це добре. Потрібно спробувати перший раз, другий, третій, а за четвертим вже і ефект буде. Це чудове тренування серцево-судинної системи. Не хворію я вже багато років. Мабуть, хіба тільки тоді, коли в мене судові процеси, - сміється міський голова. – А взагалі у мене останні 25-30 років не було ні температури, ні нежитю. Максимально низька температура, при якій купався в ополонці, – 29 градусів, але вода ж завжди щонайменше один градус тепла під льодом. Сьогодні гарно занурюватися, адже температура повітря плюсова.
Ворона: «Вперше на Водохреща я вирішив зануритися за прикладом Ющенка»
Присутній на святі був також і голова Полтавської обласної ради Петро Ворона. Говорить, сьогодні вранці вже встиг скупатися, тим не менше, вирішив зануритися вдруге, адже обряд освячення ополонки проводить Владика Федір.
- Колеги, які тут зі мною присутні, кажуть, що я не можу скупатися, але чесно скажу, що це для мене вже десятий сезон поспіль. Перший раз я купався у 2005 році після революції. Купався тоді і Віктор Ющенко, тож і я вирішив за його прикладом зануритися. Це ми купалися в Удаї. Тоді із нами поїхали друзі-фермери. Кожен купаючись просив врожаю гарного, а я ж не фермер, тож і не знав чого просити. Порадили попросити здоров’я. Після того дійсно допомогло, не хворів цілий рік, - розповів Петро Ворона.
Церемонію освячення води анонсовано проводив Архиєпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. По завершенні він звернувся із найщирішими вітаннями до мешканців міста.
- Бажаю усім полтавцям чистоти душі, щоб ми ставилися одне до одного поважніше, служили одне одному, як послужив нам Бог. Любіть одне одного і любіть свою Батьківщину, - сказав Архиєпископ.