26 грудня, працівники КП «Полтававодоканалу» спільно із журналістами відвідали боржника, який мешкає на бульварі Богдана Хмельницького у багатоповерховому будинку. Чоловік заборгував підприємству 11 тисяч гривень, багаторазові попередження про відключення не подіяли на полтавця, тож єдиний вихід вплинути на боржника – відключити йому водовідведення. З цією метою й завітали до нього. На жаль, двері квартири так ніхто і не відчинив.
Тож довелося піднятися на технічний поверх, що під дахом будинку. Виявляється, саме з нього можна перекрити воду будь-якому мешканцю багатоповерхівки.
– З технічного поверху з допомогою спеціального пристрою та відеокамери відбувається проникнення у квартиру до боржника та ставиться спеціальна заглушка, яка перекриває воду. Самостійно її знімати або виштовхувати не варто, бо зробите лише гірше: заллєте водою і себе, й сусідів, – розповідає Ліана Козмійчук, прес-секретар КП «Полтававодоканал».
Відключення водопостачання та водовідведення, говорять працівники водоканалу, це вже крайня міра. Спочатку контролери попереджають боржника, проводять роз’яснювальну роботу.
– Якщо людина і надалі вперто відмовляється сплатити гроші, доводиться робити так, як сьогодні – відключити воду та скласти акт про це. Акт вручаємо безпосередньо в руки мешканцю або залишаємо у дверях квартири, якщо того немає вдома. Так робимо і сьогодні, – каже провідний інженер «Полтававодоканалу» Валерій Ляліков, – всуваючи у двері боржнику згорнутий акт.
Уже на місці вияснилося, що це не єдиний борг мешканця квартири № 28 перед комунальним службами. За словами Ірини Крючкової, голови житлово-комунального кооперативу, 60 тисяч гривень він ще винний за послуги теплопостачання та 4 тисячі гривень – кооперативу.
– На жаль родина цієї квартири багато років користується комунальними послугами, але регулярно за них не сплачує. Всі спроби правління кооперативу стягнути ці гроші, завершилися невдало. До речі, ця сім’я, яка складається з 4-х осіб, не є малозабезпеченою та не отримує ніяких пільг. Це єдині злісні боржники на ввесь будинок, – прокоментувала Ірина Крючкова.
Більшість боржників після профілактичної бесіди сплачують те, що завинили. Лише невелика частина продовжує й далі накопичувати борги.
– Людині, в помешканні якої відключили воду, потрібно не лише сплатити борг, а й заплатити понад 200 гривень за підключення води та оплатити послуги працівників водоканалу, – зазначає Олексій Кива, слюсар аварійної бригади по відключенню боржників. – Тож моє побажання полтавцям не вступати з боргами в Новий рік.
До слова, цікаве спостереження: регулярно і справно за воду платять пенсіонери, борги ж накопичуються переважно у працюючих полтавців із стабільним доходом.