Фото з сайту upravles.gov.ua
Нині реалізували вже близько 65 тисяч ялинок. У минулому році в цей же час продали 89 тисяч. Найбільше хвойних красунь продав Полтавський лісгосп.
– Попереду вихідні – саме той час, коли спостерігається найбільша активність серед населення, – розповідає Лілія Гнатенко, прес-секретар Полтавського обласного управління лісового та мисливського господарства (ПОУЛМГ). – Не дивлячись на зростання цін у країні, вартість сосен залишиться на рівні минулих років, а тому кожен полтавець зможе привнести свято у свою домівку. Ціна залежить від розміру дерева і в середньому становить: до 1м- від 30 грн; від 1-2м – 42 грн, від 2 до 3 м – 63 грн.
До речі, сосни серед полтавців користуються більшою популярністю, ніж ялини. Це пояснюється тим, що ялинки дорожчі, а ще швидше осипаються.
Нагадаємо, полтавські лісівники зрубали для продажу 99 тисяч дерев.
Лісівники нагадують – купуйте лише санкціоновані ялинки. Підтвердженням легальності заготівлі «новорічної ялинки» та правомірності її реалізації є наявність спеціальної бирки.
– Підробити такий чіп не можливо. Адже, кожне новорічне дерево на якому прикріплена бирка, у єдиній державній системі ЕОД присвоюється індивідуальний номер та ведеться реєстр всіх заготовлених рослин. Зі штрих-коду на бирці можна дізнатися, де ялина виросла й була реалізована. Це пластикова бірочка білого кольору зі штрих кодом. Перевірити достовірність інформації можна на сайті «Укрлісконсалтинг», – зазначила Лілія Іванівна.
Заготовляють ялинки на спеціальних плантаціях. В області закладено понад 135 га плантацій, а також під час проведення освітлень і прочисток, де з ділянок видаляються небажані дерева для забезпечення в насадженнях сприятливих умов для росту кращих.
Читайте також: минулого року лісівники оштрафували порушників на 66,6 тисяч гривень.