Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату

Освіта
Надія Труш10 жовтня 2015 о 08:351080 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату
Держава буде вагомо піднімати заробітну плату тим учителям, хто дбатиме про рівень своєї кваліфікації.

Кваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплатуКваліфіковані вчителі матимуть більшу зарплату. Фото osvita.ua

Про це сказала голова парламентського Комітету з питань науки і освіти Лілія Гриневич, передає спеціалізований освітній портал.

За її словами, при розробці законопроекту "Про освіту" було досягнуто компромісу, що сертифікація вчителів буде добровільною.

– Сертифікація учителів буде проводитися також з метою того, щоб ув’язати рівень заробітної плати з рівнем кваліфікації. Ми на жаль, не можемо вагомо підняти зарплату всім вчителям, хоча вони цього потребують, бо рівень зарплати дуже низький, - зазначила Лілія Гриневич.

Лілія Гриневич зазначила, що практика сертифікації вчителів існує у провідних країнах, які мають хороші системи освіти.

– Тому в будь-якому випадку в законі має бути запропонований чіткий крок, який покаже, яким чином ми підвищуємо кваліфікацію вчителя, в цьому зацікавлене все суспільство, і яким чином ми достойно оплачуємо роботу цих кращих вчителів, - зазначає Гриневич. За її словами, також дуже важливим питанням є надання вчителю права вибору місця підвищення кваліфікації.

– Учителі сьогодні не мають вибору для підвищення своєї кваліфікації. Вони змушені йти в інститути післядипломної освіти. Ми зараз хочемо диверсифікувати можливості для вчителів. Тобто вони самі обиратимуть куди йти підвищувати кваліфікацію, - сказала Лілія Гриневич.

Глава профільного парламентського комітету зазначила, що право здійснювати курси підвищення кваліфікації мають отримати громадські організації та вищі навчальні заклади.

До теми: Виші прийматимуть на роботу за конкурсом

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter