Частина з них зараховані до вишів, інші – тимчасово допущені до занять, тобто можуть відвідувати лекції та семінари. Доля останніх буде вирішена 12 грудня – це кінцевий термін, коли студенти повинні визначитися хочуть вони навчатися у даному закладі чи ні.
– Тим, хто вирішить продовжувати навчання в нашому університеті, треба принести академічну довідку та інші необхідні документи, які свідчитимуть, що ці люди були студентами вишів з аналогічним профілем. І після сесії вони стануть повноцінними студентами педуніверситету, – каже Тетяна Захарова, начальник навчально-методичного відділу Полтавського національного педагогічного університету. – Решта – повинна повернутися до своїх вишів, частину з яких перевели в мирні українські міста.
Нині в педагогічному університеті 14 студентів тимчасово допущено до занять та ще 26 переїхали з Криму та Донбасу. Частина з них – першокурсники, які вступили до вишу на загальних правах, інші – відповідно до форми навчання у своєму закладі, були прийняті на платне чи державне. Чи не найбільше студентів-переселенців навчається в медичній стоматологічній академії – близько 300 осіб.
– Майже 300 студентів знаходяться на тимчасовому навчанні. Їх переведуть на постійне, якщо здадуть всі документи та сесію. Зараз вирішується питання про переведення їх на безкоштовну форму навчання, – акцентував Віктор Бобирьов, перший проректор УМСА.
До слова, в аграрній академії студентів-переселенців менше 20.
Читайте також про полтавських студентів, які можуть навчатися безкоштовно.