фото з сайту: mtech.net.ua
Як правильно користуватися кондиціонером, щоб не нашкодити собі, читайте далі.
Вирішивши придбати кондиціонер, обов’язково проконсультуйтеся з професіоналом, який допоможе вибрати вам оптимальну техніку. А купивши прилад, намагайтесь якомога повільніше змінювати температурний режим у будинку.
Правила користування кондиціонером
– Не можна сидіти або тривалий час стояти безпосередньо під увімкненим кондиціонером, бо сильний і холодний струмінь повітря рівносильний протягу, а значить, може спровокувати застуду.
– В особливо спекотні дні різниця температури повітря на вулиці і в приміщенні не повинна бути більше 7° С, а якщо за вікном не особливо спекотно, то різниця температур повинна бути всього 4-5° С.
– Необхідно регулярно чистити кондиціонер, особливо важливо це робити після зимового простою, тому що пил, який накопичився в кондиціонері, осідає на фільтрах і, засмічуючи їх, може потрапляти в повітря. А значить, повітря з неочищених фільтрів кондиціонера може стати причиною алергічних реакцій. Їх прояв – сльозотеча, висипи на шкірі, металевий присмак у роті тощо. Тому особливо ретельно ставитися до питання очищення кондиціонера повинні люди, які схильні до алергічних реакцій або страждають бронхіальною астмою.
– Щоб у кондиціонері не накопичувалися шкідливі бактерії, слід встановити спеціальні біофільтри і змінювати їх раз на 3 місяці.
– Для підтримки нормального рівня вологості й іонізації в приміщенні з кондиціонером слід придбати зволожувач повітря із іонізатором.
– Стежте за вологістю повітря у приміщенні. Вологе і холодне повітря також сприяє виникненню застуди і не є корисним для організму. Те саме можна сказати і про дуже сухе повітря.
Не варто забувати, що кондиціонер можна використовувати як обігрівальний прилад в міжсезоння, коли на вулиці достатньо прохолодно, а центральне опалювання ще не увімкнене.
Не всі клімат-системи дмуть як потужні турбіни в торгових центрах, від яких у вухах свистить. Кондиціонер, розрахований на кімнату площею 20 кв. м, працює з потужністю 2 кВт. До того ж є кондиціонери інверторного типу: вони плавно збільшують і плавно знижують потужність так, що постійного потоку холодного повітря не буде.
Міфи про кондиціонери
Серед усієї побутової техніки кондиціонери чи не найбільше обросли величезною кількістю міфів. Їх властивості та особливості роботи часто спотворюються, сприяючи утворенню всіляких «страшилок» про те, що цей вид устаткування найбільш небезпечний для нашого здоров’я. Розглянемо їх та спробуємо розвінчати.
Міф перший – у кондиціонері розвиваються бактерії, які вражають людей
У кондиціонері можуть розвиватися бактерії, які потім потрапляють у повітря й вражають людей. Насправді сучасне обладнання не має середовища, комфортного для розвитку мікроорганізмів. Конденсат в ньому видаляється відразу, а вода має занадто малу температуру, тому бактерії в ній просто не виживають. І якщо ви, замовляючи ремонт квартир «під ключ» в новобудові, плануєте установку кондиціонера, можете бути спокійні: жодної загрози, навіть мінімальної, для вас просто не існує.
Міф другий – кондиціонер робить повітря «мертвим»
Кондиціонер затримує негативно заряджені частинки, корисні для людини, і робить повітря «мертвим». Це неправда. Фільтри сучасних приладів лише дозволяють затримувати пил і сміття – на це й розраховані розміри їх внутрішніх сіточок. Однак для іонів такі сітки дуже великі, тому будь-які частинки можуть вільно просочуватися крізь них.
Міф третій – охолоджувачі повітря шумні
Кондиціонери працюють дуже шумно, що викликає нервозність і роздратування. Це забобони. Під час установки кондиціонера використовується обладнання, що має високу ступінь шумопоглинання, тому робота більшості моделей людині просто не чутна, і роздратування вона вже точно викликати не може.
Міф четвертий – від кондиціонерів застуджуються
Від кондиціонера можна застудитися. Власне, це не міф, а цілком справедливе твердження: від будь-якої техніки, призначеної для кондиціонування та вентиляції, дійсно можна застудитися. Однак ризик застуди настільки ж великий, як і ризик переохолодження поряд із відкритою кватиркою. Щоб уберегтися від нього, достатньо лише сісти подалі від повітряного струменя і уникати охолодження під приладом, коли ви щойно прийшли з вулиці, і вам дуже спекотно.
Міф п’ятий – приміщення, де працює клімат-система, не потрібно провітрювати
Кондиціонер може відмінно чистити повітря, зволожувати і очищати його. Навіть провітрювати не потрібно. Деякі кондиціонери вміють «чистити» повітря, але «освіжати» буде не більше 20-30% всього обсягу повітря у приміщенні. Так що кімнату потрібно обов’язково провітрювати. Зволожувачі та очищувачі теж краще купувати окремо, як окремі побутові прилади. Вони будуть більш ефективно зволожувати і очищати, ніж дорогий кондиціонер, у який «усе включено».
Шкода від кондиціонера зводиться до мінімуму, якщо в приміщенні встановлена вентиляція. Якщо приміщення не буде вентилюватися, кондиціонеру доведеться десятки разів переганяти одне й теж повітря.
Охолоджувачі повітря руйнують озонову оболонку планети?
Деякі науковці зауважують, що робота кондиціонерів, а точніше його компонент хладагент, який містить молекули хлору, руйнує озонову оболонку Землі. Захисники довкілля вважають, що в умовах глобального потепління клімату додаткові викиди газів із парниковим ефектом, а також колосальне поглинання енергії кондиціонерами є неприпустимими. В майбутньому виняток слід зробити лише для лікарень, музеїв, концертних, театральних залів та приміщень з великою кількістю комп’ютерної техніки (кімнатна температура особливо необхідна для нормальних умов утримання оргтехніки, адже вона теж погано переносить спеку та підвищену вологість повітря). Натомість виробники кліматичних систем заспокоюють громадськість, заявляючи, що перейшли на розробку кондиціонерів, які замість молекул хлору містять озонобезпечний фреон, що не завдає шкоди ані здоров’ю людей, ані стану навколишнього середовища.