Моду підхопили й полтавці. Спеціалізовані групи блошиних ринків можна знайти чи не у будь-яких соціальних мережах. А ще є спеціальні форуми, сайти, де кожен може знайти портібну річ, яку хтось з радістю продасть майже задарма чи обміняє на щось.
Радянський посуд або ексклюзивні прикраси від народних майстрів – за мандарини або поповнення мобільного
Інтернет-барахолки, що діють за принципом "візьму-віддам" стають все більше популярними. Хочете мати на кухні красивий чайний сервіз часів Радянського Союзу? Готуйте пару кілограм мандаринів або поповніть рахунок мобільного телефону людини, яка вам цей чайний сервіз запропонує. Бажаєте носити ексклюзивні прикраси Hand-made, але не маєте коштів купувати такі речі на виставках майстрів? Абсолютно не проблема. Ті ж самі мандаринки, або шоколад-цукерки-соки – і ви щаслива власниця сережок чи намиста від львівських майстринь (до слова, прикраси, виготовлені власноруч, пропонують майстрині не лише з Льовова, а й з інших міст України).
Цукерки за старовинні ложки і 7 книг за поповнення мобільного: як журналіст "Кола" на інтернет-барахолці скуплялася
Журналіст "Кола" на власному досвіді переконалася, як працюють інтернет-барахолки. Головне правило – довіра. Адже хтось з двох барахольщиків має надіслати товар першим (або оплатити товар, щоб продавець його потім надіслав). У одній із спеціальних груп я вирішила придбати набір старих радянських чайних і кавових ложечок. На вигляд вони майже не відрізняються від срібла! Ціна питання – дві коробки звичайних цукерок. Саме таку плату запросив Іван з Львова, який надіслав мені речі, яким не менше 60 років.
– Скільки ложечок у наборі? – цікавлюся у потенційного продавця віртуальної барахолки і прошу надіслати кілька фото, щоб добре роздивитися майбутню покупку.
– Вам потрібні чайні чи кавові? – запитує чоловік і демонструє фото.
Кажу, що хочу купити й ті, й ті, і запитую про ціну.
– Дружина каже, що файних цукерок буде досить, – за мить отримую відповідь від продавця.
Обмінюємося адресами та телефонами. Домовляємося, що я цукерки надішлю, коли отримаю квитанцію про надсилання посилки. Тож, отримавши фото квитанції, поспішаю до магазину купувати коробки цукерок. Вже через пару днів тримаю у руках ложечки, каву і чай якими, можливо, смакували представники радянської інтелігенції.
Поповнити власну бібіліотеку сучасною літературою теж не складно. І зовсім не потрібно купувати літературу в дорогих книгарнях. Адже люди, які це уже зробили й прочитали книжечки – готові продати їх майже за безцінь. Наприклад, "Юлію" Павла Загребельного, відомого письменника родом з Полтавщини, продають за 5 гривень! А " Let my people go" Оксани Забужко – за 10. Всього журналіст купила 7 книг, це обійшлося в 51 гривню.
– Краще не надсилайте мені коштів, а поповніть на 50 гривень мольний телефон, – просить Іванна з Львова і додає файл ще з кількома десятками книг для вибору. Ось, приміром, неповний перелік пропонованої літератури:
- Юрій Андрухович «Центрально-східна ревізія» - 10 грн.
- Юрій Андрухович «Дванадцять обручів» - 20 грн.
- Юрій Андрухович «Московіада» - 10 грн.
- Гаррі Муліш «Зігфрід або Чорна ідилія» - 10 грн.
- Володимир Єшкілєв «Богиня і консультант» - 15 грн.
- «Письменники про футбол» (уклав С. Жадан) – 20 грн.
- «20 письменників сучасної України» - 30 грн.
- «10 українських поетів останніх 10 років» -15 грн.
- «Декамерон: 10 українських прозаїків останніх 10 років» - 15
- Антуан де Сент-Экзюпери «Избранное» - 20 грн.
- Ігор Калинець «Міф про козака Мамая» - 5 грн.
- Письменник радянської України. 20-30 роки: нариси творчості– 10 грн.
Ціни не завжди можуть бути не вищими за 20-30 гривень. Наприклад, одні продають книги дешево, інші дорожче. Проте ціна однієї книга не може перевищувати приблизно 50-60 гривень. А якщо це старовинне видання, приміром, датоване 1927 чи й раніше о тоді, звісно, й ціна, відповідно, буде більшою.
До теми – Блошині ринки у Полтаві: де й що придбати
Хіт інтернет-барахолок – аукціони
– Продам стару кавомолку для декупажу, працююча, але дещо деформована ручка. Продаж через аукціон. Стартова ціна 5 гривень. Мінімальна ставка – 5 гривень. Аукціон триватиме до 13 години, – подібними оголошеннями все частіше рясніють барахолки у соціальних мережах.
Варто зауважити, що це не лише популярний спосіб продаж на інтернет-барахолках, а й вигідний. Адже за непотрібну річ, яка роками припадала пилом на горищі чи гаражі можна виручити досить непогану суму. Приміром, ту ж саму кавомолку, стартова ціна якої склала всього 5 гривень, колекціонер з Києва придбав на аукціоні за 180 гривень. Для колекціонера-професіонала це не так й дорого, а для продавця це непоганий підзаробіток. Поставити на аукціон тару-трійку непотрібних речей – і вже можна прямувати до магазину за новою сукенкою або накупити солодощів для дітлахів.
Аукціон – вигідно й для майстрів народної творчості
– У зв`язку із некупівлею цього горнятка попереднього разу оголошую на нього аукціон, який триватиме до 15 січня. Мінімальна ставка +5 від попередньої. Стартова ціна - 5 грн, – таке оголошення подає майстер Юрко, продає власноруч виготовлені горнятка.
Інтернет-барахолки – справжнісіньке роздолля для шопоголіків, любителів старовини та тих, кому конче потрібно щось продати. І тут продається все, від залишків в’язальних ниток, бісеру до автомобілів, земельних ділянок, будинків. До речі, поради де й що краще купувати у тому чи іншому місті – теж можна знайти у інтернет-барахолках.
– Продаю мариновані та солені гриби: опеньки - 15 грн/0,5 л. маслюки, підберезники, підосичники, асорті - 20 грн/0,5 л.
При покупці 5 баночок - шоста в подарунок, – закликає любителів грибів оголошення.
– Приймаю замовлення на вязані, гачковані речі. Також вишиваю під замовлення все що забажаєте: нитками, бісером. Кому треба тепленькі ексклюзивні шарфики чи будь-які інші речі- звертайтесь! – інформує інше оголошення.
– Роблю собі ЕКО-косметику! Зроблю і вам. Всі компоненти тільки натуральні! Мені їх привозять з Ізраїля.
100мл – 50грн (є різні баночки, здебільшого баночки по 130мл), – закликає модниць ще одне оголошення на сайті інтернет-баорахолки.
– Парфумики, не юзані, не пшикані. Подаровані, а запахи не підходять. – так позбуваються непотрібних парфумів львівські пані.
– Скромна віддавашка. Відам безкоштовно заколки і книжку-щоденник для немовляти, – таке оголошення подала дівчина з Кременчука.
– Розпродую те, що замаленьке або вже не зможу носити. Купує-забирає той, хто швидше прийде, часу бронювати і чекати нема, вибачайте. – одне із оголошень для жінок. – Туфлі (шкіра натуральна всередині, чорні, купувала навесні за 750 грн, віддам за 300 грн або хто дасть більше, взуті 3 рази є ще запасні оригінальні набойки, 39 розмір). Кофтинку з подовженими боками віддам просто так.
Ті, хто хоче гарно виглядати без особливих витрат, зможуть знайти все необхідне для цього на інтернет-барахолці: сукні, кофтинки, прикраси, взуття, куртки, шубки, косметика і навіть парики. Придбати або обміняти одяг чи взяття можна й для чоловіків чи дітей.
Барахолка по-чоловічому: від гаєчного ключа до нового авто
До слова, барахолки користуються популярністю не лише у жінок, а й у чоловіків. Представники сильної половини людства продають-купують-обмінюють техніку, запчастини, інструменти. Питають та діляться порадами щодо автомобільних салонів у різних містах, продають-купують автомобілі.
– Продам перехідник Apple Ipad/Iphone -HDMI. Новий, запакований. Дозволяє переглядати відео з айДевайсів на HDMI телевізорах/проекторах. Ціна 190 гривень, – інформує оголошення на одному із сайтів віртуальних барахолок.
– Продам мобільний телефон. Телефоном користувалися активно, в тому числі і діти. Дзвонить, включається, заряджається, камера працює. Бокових кнопок гучності немає. Під корпусом екрану трошки пилу, потрібно почистити. З правої верхньої сторони гвинтик добре не тримає верхню і нижню частину. Телефон старенький, продаю як на запчастини. Продаю, бо дружині купив інший, а цей вже лежить без потреби. Ціна 320 грн, – продають непотрібну річ в іншому оголошенні.
– Пропозиція для автомобілістів: шкіряний чехол на кермо. Ціна - 40 грн, – так розпродують запчастини на барахолках.
– Лижі для експертного карвінгу 2012 р.Знайти такі лижі в Україні дуже важко. Нові лижі коштують в Австрії 1000+ Євро, я віддаю лижу у хорошому стані за 2000 грн. Лижі привезені з Австрії і катались 2 дні на Буковелі. Стан робочої поверхні хороший, є незначні подряпини. Лижі не заливались. Стан наклейки (зовнішньої поверхні) хороший, є незначні сліди використання, – продають ексклюзивні речі.
Маєте зайві квіти на підвіконні або хочете віддати у добрі руки котика чи собачку? На барахолку!
Купити кімнатні рослини, завести чотирилапого друга (або навпаки, подарувати) – також можна за допомогою інтернет-барахолки.
– Грошове дерево. Ціна 20 гривень, – продають невелику квітку висотою приблизно 7 сантиметрів.
– Котик сибірської породи. Переїжджаємо на іншу квартиру, вирішили не брати з собою, – так вирішують проблему непотрібних домашніх тварин у Києві. Аналогічні оголошення можна знайти й від полтавців (на всеукраїнських барахолках).
– Шикарний котик Томас. Надзвичайно гарний, пухнастий, м’якесенький. Йому лише 5 місяців, а значить буде великим і розкішним. В лоток привчений ходити на відмінно. Вживається добре з іншими тваринами. Віддам лише дуже хорошим людям, – таке йдеться у ще одному оголошенні.
Щоб не готувати – можна замовити їжу на барахолці
Хочете посмакувати запашними домашніми стравами, але не маєте часу готувати (або просто лінуєтеся)? На барахолці пропонують й таке!
– Хто любить домашні вареники, але не любить їх ліпити? Моя мама ліпить і продає вареники домашнього виробництва. Смачнющі! (з картоплею, капустою, картопля+ капуста (з цибулькою або без)- 20грн/кг, з картоплею+ сир- 25грн/кг, з сиром(солодкі/солоні)- 35грн/кг). Самовивіз. Подробиці в приват, – ось так уміють заробляти кмітливі українці. Така послуга, до слова, знаходить вдячні відгуки:
– У суботу забрав і через годинку вже все поїли. Велике дякую від імені трьох голодних байкерів! Дякую за смакоту і ностальгію по маминим вареникам! – такі коментарі залишають під оголошеннями про домашню їжу від барахольщиків.
– Домашні вареники/пельмені: пельмені (мішаний фарш)- 45грн/кг, вареники з картоплею (з цибулькою чи без)- 20грн/кг, вареники з катоплею та сиром- 25грн/кг(зимою 30грн), вареники з сиром (солодким/солоним)- 35грн/кг, вареники з сливами (сезонна страва)- 20грн/кг. – можна знайти ще одне подібне оголошення. Хоча поки що серед лідерів інтернет-барахолок здебільшого вареники, можливо, через деякий час на барахолці можна буде купити не лише светр чи куртку за зниженими цінами й вареників, а й полтавських галушок.
До теми
Правда про секонд-хенд. Історії полтавців