18 березня семеро депутатів міськради вийшли із залу засідань, відмовившись голосувати на сесії. Міський голова Олександр Мамай припустив, що в депутатів "Батьківщини" були свої плани на сесію, які не справдилися, тому їм нічого не залишалося, як із сесії піти.
Любов Шайдур висловила свою точку зору на події:
– Дехто не розуміє, чому вчора "Батьківщина" покинула сесійну залу Полтавської міської ради. Поясню. Із 5 грудня не було чергових сесій. Було достатньо часу навіть від 30 січня 2013 року (коли відбулась позачергова сесія з розглядом усього комплексу питань), щоб призначити погоджувальну раду, на якій затвердити порядок денний сесії, оприлюднити проекти рішень в ЗМІ, розглянути їх без поспіху впродовж двох тижнів, з вивченням, з виїздом на місця, з розглядом звернень громадян по деяких питаннях. Я постійно запитувала, коли буде чергова сесія, але навіть 17 березня про це не знав апарат міської ради до 19.00. Нам стали телефонувати о 20.00, на сайті розпорядження о 19.40. Такого авралу ще не було.
Перед цим за два дні пройшли засідання депутатських комісій, теж у дивний спосіб. Мені зателефонував голова профільної комісії в 11.30, що о 12.00 засідання, добре, що я була в центрі міста в той час. Ніколи в обідню перерву не проводили засідання комісій, працівники апарату міськради залишились без обіду. Розглянули тільки профільні питання, я була проти деяких рішень, бо вони потребували вивчень. Близько 16.00 мені знову зателефонував голова комісії, що не все розглянули, в 16.00 знову засідання, але я можу не приходити. Їдучи до міськради, я телефоном попередила голову про затримку на 5-8 хвилин, на що він відповів, що теж у дорозі і теж запізнюється. Яке ж було моє здивування, коли я нікого з членів комісії в раді не побачила. Мої підозри справдились, не знаю збирались вони на 5 хвилин (так сказав керівник апарату ради) чи в телефонному режимі, але було переголосоване без мене питання, по якому в мене були заперечення.
На 18 березня на 15.00 я призначила засідання фракції, щоб розглянути усі питання в комплексі, розділити доручення по детальному вивченню окремих питань, але міський голова чомусь не захотів, щоб у депутатів і громадськості був час на вивчення проектів рішень. Він пізно ввечері вирішив зі своєю "Совістю України" зранку провести бліцоперацію з допомогою тих підозрілих осіб, фото яких зараз в інтернеті. Я не могла зайти до сесійної зали через блокаду цих підозрілих мужиків. Мене провів через вузький прохід на другі двері начальник управління звернень громадян. В порядок денний було добавлено три питання, які були проголосовані 22 лютого, а 26 лютого заветовані міським головою, а потім через 2 тижні він не приводив три дні підряд своїх депутатів на призначені сесії по зняттю вето (по секретарю міськради, постаменту пам’ятника Леніну, по пам’ятнику Мазепі), на комісіях ці питання не розглядались.
В папці з проектами рішень сесії, яку я отримала при реєстрації, теж були незрозумілі речі: в порядку денному значилось, що це позачергова сорокова сесія шостого скликання, а на проектах рішень три варіанти заголовків - "чергова сесія(без дати)", просто "Рішення", і "Рішення від.....2014року". Ми зрозуміли, що тут буде відбуватись і виступили з заявою, що ми вважаємо сесію не прозорою, не легітимною, що будемо голосувати тільки за бюджетне питання, так як воно може розглядатись позачерговою сесією, як невідкладне. Що решту питань треба вивчати, тому вимагаємо зняти з порядку денного та призначити чергову сесію для їх розгляду. З нами команда мера не погодилась, тому ми вирішили не приймати участь у цьому фарсі.
А щодо перших трьох питань ми знали, що ця команда їх вирішила провалити, тому у своїй заяві ми звернулись до міського голови з вимогою підписати рішення, проголосовані 22 лютого, вони прийняті депутатами. Ми вже нічому не дивуємось, і тому, що за словами Мамая О.Ф. 20 депутатів заявили про тиск на них при голосуванні, 22 лютого. Ніхто не чув про такі заяви, голосування проходило мирно (по домовленості з усіма). Це вже потім, як міський голова відмовився розглянути ще одне питання - вибори нового секретаря міської ради, почалась бурхлива реакція людей, присутніх в залі. Ми вважаємо, що оцінку вище викладеному повинна дати прокуратура. Усі питання треба повторно розглянути на черговій сесії.