Наклеп як засіб утриматися на плаву: як чинна влада ганьбиться, дискредитуючи Анатолія Гриценка

Політика
16 червня 2016 о 15:3913501 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Наклеп як засіб утриматися на плаву: як чинна влада ганьбиться, дискредитуючи Анатолія Гриценка
Гучними заявами чинна влада намагається понизити рейтинги лідера «Громадянської позиції», аби не допустити принципового політика до влади.

Наклеп як засіб утриматися на плаву: як чинна влада ганьбиться, дискредитуючи Анатолія ГриценкаГучними заявами чинна влада намагається понизити рейтинги лідера «Громадянської позиції»

Нещодавно головний військовий прокурор України Анатолій Матіос вкотре заявив про намір провести ретельну перевірку діяльності всіх міністрів оборони України, починаючи з 2000 року. Мовляв, кожен з посадовців дозволив собі недбало розпоряджатись державним майном. Серед «фігурантів» справи є і Анатолій Гриценко. Проте проста перевірка фактів дає чітко зрозуміти: гучними заявами влада намагається понизити рейтинги лідера «Громадянської позиції», аби не допустити принципового політика до влади.

Ця історія почалася незадовго до парламентських виборів 2014 року. 11 жовтня у випуску новин на одному з найпопулярніших телеканалів України, що належить відомому олігарху, прозвучало посилання на головного військового прокурора України Анатолія Матіоса. Посадовець запевняв: його відомство ретельно перевірить діяльність усіх міністрів оборони країни, починаючи з 2000 року. Майже кожен з них, на думку пана Матіоса, перебуваючи на посаді, демонстрував службову недбалість, що завдала шкоди державі.

Найбільше військовий прокурор сконцентрувався на діяльності Анатолія Гриценка. За словами Анатолія Матіоса, його відомство вважає незаконним рішення, згідно з яким екс-міністр 2006 року дозволив передачу приватній компанії окремих земельних ділянок Київського військового округу.

Проте спроби військової прокуратури оскаржити це рішення 2011 року закінчилися тим, що суд не побачив у діях Анатолія Гриценка порушення закону. І це – за часів розквіту владної системи Януковича, проти якого відкрито та гостро виступав екс-міністр оборони.

Невдовзі після випуску новин, схожі матеріали, у яких журналісти намагалися віднайти зловживання службовим становищем з боку Гриценка, вийшли в інших програмах того ж телеканалу.

Після парламентських виборів, за результатами яких «Громадянська позиція» до Верховної Ради не потрапила, про «гріхи» Анатолія Гриценка довго не згадували. Що вже тоді наштовхувало на думку: а чи не мали на меті представники влади та підконтрольні їм ЗМІ гучними заявами недопустити потрапляння команди Анатолія Гриценка до Парламенту?

Підозри посилилися і після запиту до Генпрокуратури з боку голови Івано-Франківської обласної організації партії «Громадянська позиція» Миколи Ладовського. У серпні 2015 року заявник отримав відповідь за підписом заступника головного військового прокурора Дмитра Борзих. У документі йшлося, що в рамках згаданої перевірки Анатолію Гриценку про підозру не повідомлялось, а обвинувальні вироки стосовно політика за фактами, висвітленими у відеосюжетах, не виносилися.

Минув майже рік – і маємо черговий і дуже дивний збіг. Судіть самі: 18 травня 2016 року Київський міжнародний інститут соціології завершив опитування українців щодо того, за кого б вони проголосували на президентських виборах, якби волевиявлення відбулося у травні. Результати дослідження серед громадян, які точно пішли б на вибори, певною мірою, вражають. Адже Анатолій Гриценко посів 4 місце, з досить потужним рейтингом у 12,7%! При цьому, будучи єдиним політиком з топ-четвірки, хто нині не перебуває при владі та не має підконтрольних медіаресурсів.

І того ж дня головний військовий прокурор України Анатолій Матіос знову заговорив про «темні» оборудки Гриценка на посаді міністра оборони.

Лідер партії «Громадянська позиція» не забарився з відповіддю. Зокрема, в інтерв’ю одному з популярних друкованих видань, яке вийшло 3 червня цього року, Анатолій Гриценко назвав доповідь Анатолія Матіоса прямим замовленням з Банкової, аби прибрати з політичного горизонту реального конкурента на можливих виборах до Верховної Ради. А ще – помстою владної системи.

– У січні 2016 я дав покази військовій прокуратурі, де детально розповів про склад злочинів 11 посадовців найвищого рівня, які ті скоїли з часів Майдану, – відзначив тоді лідер «Громадянської позиції». – Прізвищ не приховував – говорив і про колишнього в. о. Президента Турчинова, і про екс-прем’єра Яценюка, і про інших можновладців.

Анатолій Гриценко досить саркастично відреагував на те, що «речником» брудної кампанії проти нього виступає головний військовий прокурор України.

– На важливу посаду в країні призначили людину, моральні та професійні якості якої – нижче плінтуса, – коментував ситуацію екс-міністр оборони. – За 2 роки Матіос зробив чимало гучних заяв, але так і не дав конкретних відповідей по жодному з резонансних злочинів.

Відповів Анатолій Гриценко і на закиди щодо того, що, перебуваючи на посаді міністра оборони, нібито розпродав понад 200 танків та майже 1,5 сотні БТР та БМП.

– Недоброзичливці можуть приписати мені і 20 тисяч проданих одиниць техніки, – відзначив пан Гриценко. – Але найцікавіше – у тому, що міністр оборони не має права торгувати озброєнням. Такими повноваженнями наділені тільки держпідприємства на кшталт «Укроборонпрому»!

Крім того, Анатолій Матіос під час доповіді звинуватив екс-міністра оборони Гриценка ще і у розформуванні 16 оперативної аеромобільної бригади. Чим викликав у лідера «Громадянської позиції» неабиякий подив.

– Такої бригади не існувало ані у Збройних силах України, ані навіть за радянських часів, – говорить Анатолій Гриценко. – Перебуваючи на посаді міністра, я, навпаки, розробив програму розвитку сил спецоперацій, яка мала на меті упорядкувати діяльність таких формувань.

Обвинувачення з уст Анатолія Матіоса виглядали настільки необґрунтованими, що лідер «Громадянської позиції» не приховував обурення.

– Якби надворі було 19 сторіччя, – сказав тоді Анатолій Гриценко, – я би викликав Матіоса на дуель і застрелив за розповсюдження нахабної брехні!

Підтвердив свою точку зору екс-міністр оборони і під час ефіру на одному з загальнонаціональних телеканалів.

Наклеп як засіб утриматися на плаву: як чинна влада ганьбиться, дискредитуючи Анатолія Гриценка

В абсурдності обвинувачень не сумніваються і однопартійці Анатолія Гриценка.

– Анатолій Гриценко, не будучи при владі та вкрай рідко з’являючись у ЗМІ, має 4-е місце у президентському рейтингу з показником 12,7%, лише на 0,8% поступаючись чинному Главі держави Петру Порошенку, – підкреслює голова Полтавської обласної організації партії «Громадянська позиція» Василь Перепелиця. – Природно, що такий, дуже незручний конкурент можновладцям не потрібен, тож прибрати його з політичної арени – одна з першочергових справ для владної верхівки України.

Високий же рейтинг лідера «Громадянської позиції» його побратими пояснюють тим, що Анатолій Гриценко має чітке бачення реформування України та політичну волю для подолання тотальної корупції, при тому не будучи залежним від жодного з олігархів.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter
на правах реклами ®