Нотаріальна палата України (НПУ) критикує Закон № 1 709-VII «Про внесення
змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань спадкування», який набирає чинності 1 січня 2016 і передає посадовим особам органів місцевого самоврядування функції нотаріату з оформлення спадщини, – пише "Юрліга".
НПУ вважає, що такі нововведення не відповідають конституційним повноваженням місцевого самоврядування.
У своєму зверненні нотаріуси спростовують інформацію про безкоштовність і спрощення угод, бо кількість документів для оформлення спадщини жодним чином не зменшиться, а орієнтовна вартість оформлення спадкових прав буде становити від 500 грн.
Згідно Закону посадова особа місцевого самоврядування має пройти протягом року стажування в державній нотаріальній конторі або у приватного нотаріуса, завершити навчання по роботі з держреєстру і здати іспит зі спадкового права. Як повідомляє НПУ, на сьогодні немає осіб, що відповідають цим вимогам. У зв'язку з цим оформлення спадщини посадовими особами у сільській місцевості з 1 січня 2016 року неможливо.
Читайте також: Рада внесла зміни в закони щодо порядку проходження військової служби
Нотаріуси пропонують скасувати Закон № 1709-VII, що дозволить захистити бюджет країни від додаткових витрат, забезпечить економічну і правову безпеку громадянам.