Він, зокрема, стисло висвітлив позиції партії щодо політичної та економічної ситуації в Україні, окремо зупинившись на перешкодах, які заважають її покращенню. І чи не найголовніша з них - повсюдна корупція.
- Ми не бачимо змін, які обіцяла нова влада, - наголосив Павленко. - Надії людей на те, що корупціонери будуть покарані, не справдилися. Дорвавшись до грошових потоків, свіжоспечені чиновники відразу ж кинулися їх перерозподіляти. А де великі гроші - там спокуса їх присвоїти. І присвоюють, аж гай шумить. Далеко за прикладами ходити не треба - є такі "герої" і в нашій області. Люди їм повірили, підсадили у високі крісла, а вони компрометують ідеї, які ж самі проголошували.
Володимир Павленко зазначив: громади повинні активно захищати свої інтереси, взявши під суворий контроль діяльність чиновників:
- Треба, щоб посадовець зрозумів: або чинить винятково по закону, або... Іншого "або" не повинно бути. Ми тут, на Полтавщині, маємо цінні ресурси: на землі, в землі, та й, власне, сама земля - найцінніший ресурс. Все це належить народові. Розбазарювати народне багатство за "мутними", "темними" схемами - злочин. Робота чиновника повинна просвічуватися, мов на долоні. Тоді влада матиме довіру людей, її перестануть сприймати як стихійне лихо.
Корупція, за словами представника Партії розвитку України, починається з необмежених повноважень, які мають призначенці виконавчої вертикалі. Територіальні громади різних рівнів і кожен конкретний громадянин залежать від "слуг народу", які зацікавлені й надалі утримувати статус-кво:
- Щоб зменшити масштаби корупції, потрібно збалансувати владні повноваження на користь громад і прибрати бюрократичні перепони. Згадайте, скільки дверей у різні кабінети доводиться відчиняти, щоб вирішити проблему локального масштабу. А чому доводиться? Чому не можемо вирішити її тут, своїми силами? Немає повноважень. А проблема не чекає, а чиновники перекладають папірці й натякають: все можливо, якщо... Ви розумієте, що я маю на увазі. Так далі тривати не може. Будемо міняти не окремих чиновників, а всю гнилу систему управління, бо інакше пристойне майбутнє Україні не світить.
Процес зміни, стверджує Павленко, має відбуватися одночасно і "згори", і "знизу":
- Уряд має почути голос громад і нарешті взятися за реалізацію адміністративно-територіальної реформи. Ми допоможемо, адже це в інтересах полтавців, які втомилися від чиновницької сваволі.
Під час зустрічі, яка проходила в щирій і невимушеній обстановці, також були порушені теми функціонування сільських амбулаторій, виплати паїв, облаштування дитячого майданчика тощо. Володимир Павленко пообіцяв надати необхідну допомогу партії у вирішенні цих питань.