Нині на Полтавщині можна повноцінно відпочити, набратися сил та вражень. Із кожним роком місць, цікавих для туристів та відпочивальників, стає все більше.
Наш край славиться не лише курортами Миргорода, а й будинками відпочинку, пансіонатами, зеленим туризмом, музеями тощо.
Відпочинок у санаторіях та пансіонатах
Якщо ви любите відпочивати з комфортом та повним сервісом, вам дорога в санаторій чи пансіонат. Найвідоміший курорт у нашій області – це Миргород. Він розташований на березі річки Хорол. Мінеральна столова вода, лікувальні торф’яні грязі, чисте повітря – це відмінний комплекс процедур, що сприяють лікуванню захворювань жовчного міхура, шлунково-кишкового тракту, опорно-рухового апарату, периферичної нервової системи, проблем з гінекологією, цукрового діабету і багатьох інших недуг.
Але не одним Миргородом славиться Полтавська область. Санаторії, де можна полікуватися та набратися сил, є в Великобагачанському, Зіньківському та інших районах. Чудова природа, свіже повітря соснового бору, лікувальні процедури та дієтичне харчування додадуть сил.
Зелений туризм
Нині в області з’явилося багато приватних садиб, пансіонатів, будинків відпочинку, де хоч і не лікують, але пропонують масу розваг: полювання, риболовлю, похід до лісу по гриби і ягоди, сауну чи лазню, кінні прогулянки, поїздки на авто, велосипедах чи квадроциклах, майстер-класи з гончарства, кулінарії та багато іншого. А тим, хто скучив за фізичною працею, можна попоратися біля худоби чи на городі! Саме зелений туризм набирає обертів на Полтавщині. Це шанс не лише набратися вражень, а й відпочити всією сім’єю. Крім того, приватні садиби, як правило, коштують дешевше, ніж путівка в санаторій.
Приватні садиби та пансіонати переважно знаходяться в селах у мальовничій місцевості, неподалік річки чи лісу. Такі заклади в області є майже в кожному районі.
Полтавські музеї
Якщо вже вирішили відпочивати, то не забудьте, що на Полтавщині знаходиться багато музеїв. Приміром, у Миргороді – відомий музей кераміки. В Опішні – національний музей-заповідник українського гончарства, музей-садиба гончарки Олександри Селюченко, музей відомого скульптора, архітектора Василя Кричевського з його автентичними речами, які передали музею нащадки. У Решетилівці – музей вишивки, який знаходиться при художньому ліцеї, в Гоголевому – музей-заповідник Миколи Васильовича Гоголя. Там можна не тільки дізнатися про життя і творчість відомого письменника-містика, а й оглянути мальовничі пейзажі.
Звичайно, Полтавщина знаменита і завдяки Диканьці, де збереглася прекрасна атмосфера минулих років, знаменита Кочубеївська арка, через яку в’їжджав імператор Росії Олександр І, краєзнавчий музей.
Полтавська область цікава не тільки з історичної точки зору. Прогулянка по цій місцевості серед чарівних лісів, рідкісних насаджень, парків та заповідників подарує насолоду і незабутні емоції.
Підготувала Ольга Правденко.