Представники ГО «Інститут аналітики та адвокації» провели брифінг по проекту «Моніторинг процесу здійснення державних закупівель». Активісти розповіли про стан державних закупівель у полтавських лікарнях. Дослідили 14 закладів охорони здоров’я.
До теми: в Україні хочуть запровадити страхову медицину.
– Ми проаналізували роботу 14 комітетів конкурсних торгів. Ситуація, на наш погляд, є доброю До 4 закладів узагалі не було жодних претензій, у 9 – були незначні порушення, які не вплинули на результати торгів і лише 1 заклад охорони здоров’я нас розчарував. Основні порушення в роботі комітетів, незначні, приміром, не публікування певних документів, або було зазначено, що процедура розкриття пропозиції відбуватиметься в одному кабінеті, а вона проходила в іншому. Та в більшості випадків нашим громадським активістам не заважали бути присутніми на розкритті цінових пропозицій і не забороняли здійснювати відео фіксацію, – розповіла аналітик та юрист Поліна Завадська.
Втім відмітили і деякі недоліки. Зокрема, недостатню професійність комітетів з конкурсних торгів, перебійна робота веб-порталу «Державні закупівлі», надмірна бюрократичність усіх процесів і процедур, відсутність широкої практики укладення рамкових угод.
– Потрібно поступово переходити на електронні державні закупівлі. Це зменшить корупцію, – вважає Юрій Ромашко, керівник проекту, заступник виконавчого директора ГО «Інститут аналітики та адвокації».
Читайте також: найчастіше з хабарництвом стикаються і лікарнях.