Євгенія Снітко за освітою фінансист, закінчила Академію залізничного транспорту, мама двох діток. Спочатку працювала у Миргородському санаторії імені М. Гоголя бухгалтером, потім переїхала до Полтави.
Тут пройшла одразу дві співбесіди: перша – у банківській установі, друга – у дитячому садку. За велінням долі Євгенія пов’язала професійну діяльність із несподіваним для себе фахом – комірник ПДНЗ «Школа здоров’я» №17.
Професія комірника – одна з найвідповідальніших у будь-якому закладі. Адже комірник зобов’язаний відповідати за прийом, облік та зберігання продуктів харчування та продовольчої сировини; несе повну матеріальну відповідальність за це, контролює умови доставки продуктів харчування до дошкільного закладу тощо.
На диво така складна робота подобається Євгенії, вона завжди тримає в тонусі, не дозволяє розслабитися. А от уже вдома після важкого трудового дня жінка любить дати волю своїй багатій уяві – вона обожнює щось творити власноруч.
Серед доробків Євгенії можна побачити вишиті хрестиком та бісером картини, плетені кошики, ліжечка для тварин, вироби з різних підручних матеріалів. На найяскравіший вияв її творчості – оздоблення дитячого майданчика групи «Рукавичка».
Саме він, створений руками Євгенії, посів перше місце серед інших учасників у конкурсі на краще оформлення дитячого майданчика. За це переможці отримали грошову винагороду.
Як говорить сама майстриня, творчою діяльністю займається кожного дня, адже сюди входить не лише виготовлення робіт, але й процес заготівлі окремих деталей майбутнього шедевру хенд-мейд. Більшість її виробів створена до певного свята.
Ще одним захопленням Євгенії є плетіння з газетної лози. Незважаючи на те, що свої роботи вона не продає і це не приносить їй додаткового матеріального доходу, трапився цікавий випадок, пов’язаний із незапланованим продажем виробу з газетної лози, а саме декоративної ложки.
– Одного разу до мене завітала знайома і побачила ложку, виготовлену з газетної лози, запитала скільки коштує, я відповіла, що не займаюсь продажем, але вона відповіла: «купую в тебе за 200 гривень». Я погодилась, і таким чином відбувся незапланований продаж. Потім сиджу собі й думаю, що це досить непогано, адже собівартість матеріалів не перевищувала і 50 гривень, – розповіла Євгенія Снітко.
Яскрава деталь повсякденного життя, яка набула рис творчості Євгенії та втілення патріотичного духу, – це мобільний телефон, оздоблений за національним мотивом.
До теми: Полтавка виробами хенд-мейд допомагає зібрати гроші для АТО
Лариса Зима