Неділя, близько другої години дня. Прямо посеред парку на лавочці дві жіночки встановили великі каструлі. Одна – з борщем, інша – з кашею. Поряд третя жіночка розклала пакети зі шкарпетками, стареньким одягом та взуттям. До них стають у чергу люди, що, можна сказати, мешкають прямо на вокзалі. Чоловіки та жінки переважно зрілого віку сором’язливо прохають у волонтерів їжу. Втім, ті з розумінням ставляться до кожного свого «клієнта», і навіть добавки не шкодують. Інші беруть і щось із одягу.
– Протягом двох років ми тут у парку годуємо людей, які потребують допомоги, – розповідає Алла Філіна, соціальний працівник, яка саме і роздає речі. – Таку допомогу щодня організували віруючи люди. У нас навіть графік є: хто коли годує. Постійно відвідують наші обіди від 15 до 40 осіб.
Волонтери зверталися у Полтавську міськраду для того, щоб їм надали приміщення для більш комфортної роботи, особливо взимку. Проте поки що там не допомогли. Загалом таку допомогу організувала Катерина Кива, мати всім в Україні відомого полтавця Іллі Киви, начальника Департаменту протидії наркозлочинності Національної поліції України. Саме вона чотири роки тому і розпочала цю справу.
– Якщо хтось захоче допомогти одежею чи взуттям, можна зателефонувати мені за номером (095) 752-05-75, – зазначила Алла Філіна.
Чернівецький кримчанин, який застряг у Полтаві
Тим часом безхатченків стає все більше, навіть виникають невеличкі сварки через їжу. Деякі із пересторогою ставляться до журналіста «Кола». Проте один навпаки попросив, щоби він обов’язково потрапив у кадр. Чернівчанин Кузьма Сумарюк говорить, що в Полтаві взагалі опинився випадково.
– Коли їсти хочеш, знаходиш… Правильно? – говорить Кузьма Миколайович. – Це хороше діло, що помагають звісно. Це добре…
Кузьма Сумарюк розповів, що працював заврабом, зараз викладає каміни та виконує фігурне ліплення. Намагається зробити собі документи, щоб доїхати в Крим, де у нього є родина і помешкання. Для того, щоб потрапити на тимчасово окуповану територію потрібен паспорт. А у Кузьми Миколайовича вкрали документ на вокзалі в Одесі, як і його мобільний телефон.
– Поставив сумку і відійшов, і все, – розповів Кузьма Сумарюк.
Кузьма Миколайович показав свою заяву до Дніпровського райвідділу поліції у місті Києві щодо втрачених документів. Проте там, провівши перевірку відповіли, що паспорта не знайшли і порадили йому звернутися отримати новий.
Читайте також: Депутати міськради від «Самопомочі» прохають полтавців повідомляти про проблеми