Про що говорив міністр аграрної політики Олексій Павленко у Полтаві

Суспільство
Надія Труш19 лютого 2015 о 17:512203 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Про що говорив міністр аграрної політики Олексій Павленко у Полтаві
19 лютого з робочим візитом у Полтаві побував Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко.

Міністр аграрної політики та продовольства Олексій Павленко

Серед запланованого – відбулася зустріч з професорсько-викладацьким колективом та студентами аграрної академії.

Перед цим фахівець з питань інвестицій в агропромисловому комплексі, а нині міністр провів нараду з керівниками обласних служб АПК, начальниками управлінь агропромислового розвитку райдержадміністрацій та керівниками базових агроформувань області. Після зустрічі із молоддю в планах пана Павленка робоча поїздка до ДП «Полтавське КХП» (Державне підприємство "Полтавський комбінат хлібопродуктів"), а також ознайомлення з роботою насіннєвого комплексу з логістичного та матеріально-технічного забезпечення компанії «Дюпон Піонер» та роботою молочного заводу ПП «Білоцерківська агропромислова група».

Під час спілкування із студентами та викладачами аграрної академії, наголосив, що в планах міністерства – запровадження підтримки сімейних фермерських господарств за європейською моделлю. А саме залучення малих сільськогосподарських виробників в єдиний організований аграрний ринок.

На зустріч із студентами Павленко прибув із очільником облдержадміністрації Валерієм Головком

Про українську продукцію

Павленко зауважив, що українська продукція стає світовим брендом, адже наша держава має потужний потенціал і можливості виготовляти якісну натуральну продукцію.

– Зроблене в Україні це уже є брендом якості, брендом продукції, яка здобуває дуже велику популярність у світі, – сказав Олексій Павленко. – Ми отримали хороші оцінки від Китайської Народної Республіки, хочуть збільшити замовлення по кукурудзі. Також середньо-азіатські та африканські країни зацікавлені в українській продукції.

Попри це, пан Павленко не приховує, що проблеми стосовно розвитку аграрної політики і продовольства в державі є, мовляв, зараз над їх усуненням триває робота.

Про ситуацію із зарплатами

Серед проблем, на які було наголошено на зустрічі міністра з полтавцями – затримка зарплатні викладачам. Наявність проблеми міністр аграрної політики та продовольства не заперечує, але запевняє, мовляв, ситуація взята під його особистий контроль і все має вирішити якнайшвидше у найкоротший термін.

– Було блокування питання бюджету, не було грошей, не було можливості розблокувати бюджет, тож були питання і по зарплатах, і по опаленню та освітленню, – констатує Павленко. – Я це питання тримав на особистому контролі, нині ж можу сказати, відповідні доручення підписані Мінфіном.

Про реформи

Тетяна Корост

Серед промовців, присутніх на зустрічі із міністром, була Тетяна Корост, заслужений працівник сільського господарства України. Вона наголосила на тому, що розвиток сільського господарства нині дещо розбалансований.

– Свого часу ми напрацювали комплексну програму реформування, вона включала багато складових, зокрема, земельні, митні питання, – говорить Корост. – Відвезли напрацьований матеріал у міністерство, але нам відповідали, мовляв, таких програм у нас багато.

Розповідаючи це, Тетяна Корост порадила Павленку взятися за роботу у правильному русі. У свою чергу Павленко відреагував так:

– Є велика покрокова програма із переліком нормативних актів і цілей, які нас чекають. План розписаний помісячно. Зараз працює окремий великий проект, до 2020 року. Наші донори-партнери американські і європейські дають найкращих своїх експертів, найкращу аналітику. На що Україні фокусуватися? на зерно, тваринництво? – каже Павленко.

Також зауважив, що нині діють програми, в яких розписані практично усі галузі, в тому числі система зрошування, яка була повністю зруйнована з часів Радянського Союзу (на 62%, зазначив Павленко). Також серед окремих проектів, спільні з ООН – стосовно енерготичності.

– Є проект "Біла верба", з цього дерева виготовляють пелети, – зауважив Павленко.

Про посівну у зоні АТО

Серед проблем, які озвучив міністр – проблема посівної.

– Донецька і Луганська області мають рівень готовності до посівної 18-20%, це серйозна проблема, – наголосив пан Олексій. – Жоден банк не хоче фінансувати, мовляв, не знають, хто буде збирати урожай, Україна чи ДНР або ЛНР.

Про молоко і м’ясо

– Ми не забезпечуємо фізіологічну потребу у молоці, – переконана Корост, яка чи не найактивніше серед інших представників сільського господарства вела бесіду із міністром. – Маючи 500 тисяч корів – це 3, 5 мільйони літрів молока. Фізіологічна потреба для України – більше 15 мільйонів літрів молока, такої цифри на сьогодні немає. Сьогодні немає фізіологічної потреби у яловичині.

– І по свинині ситуація така сама, – продовжує думку Корост Олексій Павленко. – Я знаю чітко, що у нас рівень потреби у кілька разів менше нормативу. Повністю погоджуюся, що це має бути визначено як пріоритетний напрям.

І додає, що молочні продукти України уже з’явилися на полицях магазині у Об'єднаних Арабських Еміратах (Дубай).

Тому наголосив, що Україна має унікальну нішу в сфері здорового харчування.

До теми

Селянам не заборонять продавати домашні продукти на ринках

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter