Аби в майбутньому зменшити кількість загиблих на водних об'єктах, слід обережніше поводитися на річках, озерах і ставках.
Насамперед обирайте для купання спеціально відведені та обладнані місця, у крайньому разі – чистий пологий берег. Відпочивайте на воді вранці й ближче до вечора, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання.
Не купайтеся відразу після прийому їжі та в нетверезому стані, а також не пірнайте після тривалого перебування на сонці. Температура води повинна бути не нижче +17°С, у більш холодній – перебувати небезпечно.
Плавайте не більше 20 хвилин, причому цей час повинен збільшуватися поступово, починаючи з 3-5 хвилин.
Особливу увагу слід приділити безпеці дітей на водних об'єктах. У жодному випадку не залишайте малечу без нагляду поблизу водойм. Купатися діти повинні лише під наглядом дорослих, які добре вміють плавати.
Не дозволяйте дітлахам бешкетувати на воді, стрибати в річку чи озеро з круч, мостів та інших високих місць, а також наодинці запливати далеко від берега. Стежте за тим, аби діти обережно плавали на надувних матрацах та іграшках і не наближалися до суден, човнів і катерів, які можуть пропливати поруч.
До теми: На Полтавщині мати викинула немовля в річку
За матеріалами Управління ДСНС України