У краєзнавчому музеї презентували книгу про Полтаву XVII-XVIII століть

Суспільство
Олег Апостолов24 лютого 2015 о 17:362000 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У краєзнавчому музеї презентували книгу про Полтаву XVII-XVIII століть
Історик Оксана Коваленко працювала над виданням 10 років.

У краєзнавчому музеї презентували книгу про Полтаву XVII-XVIII столітьОксана Коваленко представила свою книгу про Полтаву XVII-XVIII століть. Фото О. Апостолова

Сьогодні, 24 лютого, у приміщенні полтавського краєзнавчого музею відбулася презентація книги Оксани Коваленко «Полтава XVII-XVIII століть».

Автор роботи – кандидат історичних наук, доцент Полтавського національного педагогічного університету, молодший науковий співробітник Інституту керамології НАН України Оксана Коваленко. Вона створила понад 130 праць з історії Полтави, археології та керамології.

Як зазначили організатори заходу, у книзі здійснено своєрідну мандрівку до ранньомодерного міста Гетьманщини та подано дослідження розвитку міської території, просторової структури та міської забудови Полтави XVII-XVIII століть.

– Книга писалася 10 років, збиралася і відкладалася. Загалом вона починала писатися як археологічне дослідження, але потім пройшла певна трансформація і робота почала робитися як історична, долучилися архівні джерела – усього близько 100. Крім того, до наукового обігу введено більше 60 мап, які до цього часу ніхто в Полтаві не бачив, – розповіла Оксана Коваленко.

Авторка також зазначила, що у наш час збереглися кілька назв вулиць із XVIII століття. Наприклад, вулиця Лугова та провулок Ламаний. Крім того, у місті до наших днів збереглася будівля шинка, зведена у той період.

– Парадоксальним є той факт, що Полтава повинна нібито бути добре дослідженим містом. Але попри велику кількість досліджень, я стикнулася з тим, що багато праць тогочасних істориків містять, на мою думку, досить сумнівні дані. Про місто виходить багато видань, але в них висловлено якісь конкретні аспекти. Історії, де б власне місто виступало головним героєм, не було. У моїй книзі гетьмани й полковники ховаються за лаштунками, а головний герой – це місто, його життя, вулиці – сказала дослідниця.

Також Оксана Коваленко додала, що книга розрахована на всіх полтавців, які люблять своє місто.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter