Внаслідок поломки каналізаційного колектора у листопаді минулого 2015 року затопило підвали гаражів. Тоді працівники КП «Полтававодоканал» під час проведення ремонтних робіт, як висловилися у колективному листі члени кооперативу «Лабіринт», нібито «перетворили дорогу та прилеглу до неї територію, на якій розташовані гаражі, на суттєву екологічну проблему».
– Вирішення ремонтних робіт у вигляді відкритого каналізаційного стоку призвело до затоплення гаражних підвалів, в яких знаходились заготовлені на зиму овочі, фрукти, інша консервація. Останні п’ять місяців у гаражі потрапити неможливо через проведені водоканалом земляні роботи. Частина дороги між гаражи – це каналізаційний рів глибиною до трьох метрів, заповнений каналізаційними стоками, – пишуть у колективному листі-зверненні члени кооперативу «Лабіринт».
Також люди скаржаться, що не можуть користуватися автомобілями, які знаходяться у цих гаражах. бо вони піддаються корозії в приміщеннях, заповнених каналізаційними стоками.
У КП «Полтававодоканал» роз’яснили ситуацію:
– При обстеженні каналізаційного колектору «Сади» в гаражних кооперативах «Медик» та «Лабіринт» за адресою вул. Енгельса, 27 було виявлено провал. Під впливом сульфатно-газової корозії повністю зруйновано цілий інтервал залізобетонної труби довжиною 46 м між оглядовими колодязями. В терміновому порядку для недопущення зупинки колектору та перекачування стічних вод в обвід аварійної ділянки було прокладено тимчасову напірну мережу та встановлено насосний агрегат. Роботи по перекладці аварійної ділянки, включаючи реконструкцію оглядового колодязя завершилися 16 лютого цього року. А 18 лютого утворився другий провал. Ділянка, яка потребує перекладки довжиною 60 метрів та глибиною закладання 4,5 метрів, потрапляє під гаражі № 42-46, 83, 153 кооперативу «Лабіринт». Подальше проведення ремонтних робіт неможливе до вирішення питання забезпечення охоронної зони. Про підприємство повідомило місцеву владу. Під час комісійних зустрічей з представниками міськвиконкому, райвиконкому та інших компетентних органів міста визначено гаражі, які потрапляють в зону проведення аварійно-відновлювальних робіт та потребують демонтажу (№ 41-46, 83, 103, 153,154, 122, 123 в кооперативі «Лабіринт»), – йдеться у офіційній відповіді «Полтававодоканалу».
Ситуація досі невирішена. Люди виступають проти знесення гаражів, але вимагають відремонтувати каналізаційну систему.
– На сьогодні ситуація погіршується у зв’язку з розширенням місця провалу та може призвести до обвалу зовнішніх стін та інших конструкцій гаражів. Крім того, через неробочий стан порушеної ділянки труби фекального колектору довжиною 110 метрів, яка постійно знаходиться на підпорі, відбувається підтоплення підвальних приміщень поряд розташованих гаражів, що викликає скарги та нарікання їх власників, не кажучи вже про розповсюдження неприємного запаху в даному районі, – кажуть у «Полтававодоканалі».
Довідково: Колектор «Сади» Д 1000-1200 мм від точки злиття колектору заводу «Лтава» та колектору з вул. Мироненка повз мікрорайони «Сади-1, Сади-2, Сади-3» напрямком головна каналізаційна насосна станція, який будувався в 80-х роках із залізобетонних труб досягнув граничного зносу і входить до переліку аварійних мереж міста, що включені до програми заходів на 2012-2016 р.р. з проведення аварійно-відновлювальних робіт для запобігання аваріям та техногенним катастрофам у каналізаційному господарстві м. Полтава.
До теми: Каналізацію, яка забруднювала три вулиці у Полтаві, чистили два дні