У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство
10 грудня 2015 о 14:502045 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)
Кілька сотень аграріїв з різних куточків Полтавщини з’їхались до обласного центру на мітинг – їх обурюють зміни нового Податкового кодексу.

10 грудня на акцію протесу вийшли представники сільського господарства у всій Україні. Не виключенням стала і Полтавщина. Цього дня з 11 години на площі перед Полтавською облдержадміністрацією розпочався мітинг.

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

За 5 хвилин до початку основна частина протестувальників направляється на акцію зі сторони будівлі облради, де припаркували три великі автобуси. Несуть із собою державні стяги, а також прапори однієї з політсил. Коли прийшли до місця проведення мітингу, їм починають роздавати плакати з написами зеленою та чорною фарбою. «Немає села – немає держави», «Ні змінам оподаткування аграріїв», «Вимагаємо збереження спецрежиму ПДВ – єдиної форми держпідтримки аграріїв» – такі лозунги містять білі полотна в руках мітингувальників.

Наша влада вносить такі поправки, що чим далі, тим гірше. Немає терпіння вже. Чим більше податків на підприємців, тим більше зніматимуть з нас, а ми приїхали з села, – пояснює причину зібрання Олександра Остиста з Великобагачанського району. – Вимагаємо, аби залишили все так, як є, хоч на деякий час. Хочемо стабільності.

Ми прийшли протестувати, аби не змінювали систему оподаткування аграріїв, – твердить Олександр з Козельщини. – Ми хочемо, щоб виплачували дотації.

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

Більш детально причину акції протесу береться пояснити зі сцени Віктор Скочко, депутат-аграрій:

Ми стурбовані тим, що Міністерство фінансів України дає на розгляд ВР законопроект, який відміняє спеціальний режим оподаткування для сільгоспвиробників. Нас довго шантажували цим законом, – зауважив Віктор Скочко, депутат Полтавської обласної ради («Аграрна партія України»). – За нього боролись і фермери, і депутати-аграрії, і сільгосппідприємства. І таки вдалось відсторонити цей законопроект до 1 січня 2018 року. Але Уряд говорить, що казна пуста. І немає більше виходу, як забрати в селян останнє – те, що давало нам динамічно розвиватись останні 15 років. Це загрожує сьогодні кожному фермеру, в якого 100 чи то 1000 гектарів, ми втрачаємо великі гроші. Тому всі аграрії зібрались і прийшли до висновку, що нам уже не переговори потрібні, а чітка позиція протесту. Ми повинні заявити, що ми клас, на якому тримається продовольча безпека країни, українське село. Ми не дамо його загубити, оскільки вклали туди свій розум, життя та працю. Нині така доля в Україні, що в листопаді та грудні збираються майдани. Не чула нас та влада народу, мабуть, не чує і ця. Сьогодні в кожному обласному центрі, а де і районному, зібрались аграрії, аби заявити свої права. Без села не може існувати наша держава. Майже 40% валютної виручки дає сьогодні аграрний сектор, а це підтримка нашої слабкої гривні. Якщо не буде цієї виручки, у 2016 році впаде виробництво і не буде 60 мільйонів урожаю, але найбільший удар буде нанесений на тваринництво. Складаються такі умови, що ні ринків немає, ні купівельної спроможності. Це закінчиться тим, що почнеться тотальне вирізання корів. Відкриються європейські ринки, питимемо ми молоко польське чи німецьке, але не українське. Втратимо 10 тисяч робочих місць. Це продовольча загроза нашій країні.

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

Депутат закликає жителів міста приєднуватись до аграріїв, оскільки це не лише проблема села.А також озвучив подальші дії протестувальників:

Я закликаю вас, на наступну акцію, на яку збиратимемось, якщо нас не почують, привести з собою ще п’ятьох. Звертаюсь до жителів міста, бо завтра це торкнеться і вас. Ціни на сільгосппродукцію виростуть, перевищуватимуть зарплати та пенсії. Це геноцид нашого народу, інакше не назвеш. Це наша перша акція, але буде і друга. Донесіть, що сьогодні не можна відсиджуватись вдома, бо завтра загине наша Україна. Ми приймемо резолюцію, звернемось до Президента, ВР, Кабміну, звернення направимо і голові Полтавської ОДА. Полтавщина найбільше втратить, оскільки це область номер один в аграрному секторі Україні. Ми найбільше виробляємо зерна, молока. І саме ті, хто найбільше виробляє, ті найбільше і втратять, нам є за що боротися.

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

Представник обласної влади, який прийшов на мітинг, запевняє людей зі сцени, що вони не стоять осторонь. Мовляв, він особисто готовий приєднатись до мітингу і взяти в руки такі ж плакати, але не всі.

Ми знаємо, що сьогодні люди тут зібрались, аби у податковому кодексі не відбулось змін щодо оподаткування аграрного сектору, – сказав Роман Товстий, заступник голови Полтавської ОДА. – Ми, як обласна влада та адміністрація, підтримуємо вас. З ініціативною групою наших аграріїв пропрацюємо пропозиції. З підписом голови обласної ради та облдержадміністрації, направимо у комітет ВР та Кабмін ці пропозиції. Тож не стоїмо осторонь цього. Я особисто готовий взяти плакати і відстоювати з вами ваші інтереси, але не всі, бо деякі з них поки що неактуальні.

У Полтаві мітингували аграрії з усієї області (ФОТО, ВІДЕО)

Представники акції протесу налаштовані перекривати дороги:

Якщо влада не почує, перекриватиме шляхи, їхатимемо в столицю з усією країною, – говорить Василь Бурлака, перший заступник голови Асоціації фермерів Полтавської області. – Тут зібрались небайдужі люди, які годують всю країну. Тут одні селяни, але ми хочемо, аби і обласна влада підтримала нас. Це торкнеться всіх, в тому числі жителів міста.


Текст Юлії Обелець

Фото Ольги Матвієнко

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter