Владу Кременчука примусили стати відкритішою, але не до кінця

Суспільство
Надія Труш10 вересня 2016 о 09:39700 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Владу Кременчука примусили стати відкритішою, але не до кінця
Якщо раніше 99% рішень виконкому Кременчуцької міськради оприлюднювалися з порушенням вимог законодавства, то зараз їх кількість скоротилася до третини.

Владу Кременчука стати відкритішою, але не до кінцяВладу Кременчука стати відкритішою, але не до кінця. Фото old.kharkivoda.gov.ua

Такими є дані моніторингу, який провели активісти та журналісти кременчуцької громадської кампанії «Відритий доступ», повідомляє Інститут масової інформації.

– Помітні зрушення на краще, але ще не всі положення законодавства про доступ до публічної інформації виконуються чиновниками Кременчуцької міської ради та виконкому. До таких висновків дійшли громадські активісти, провівши повторний моніторинг відкритості міської влади, – повідомляють члени ініціативної групи Тетяна Донченко, Лариса Гориславець та Юлія Билина.

Чиновники також врахували зауваження журналістів ініціативи «Відкритий доступ», викладене у листі до міського голови: уточнений статус документів, замість графи «рішення» тепер наявна графа «проект рішення».

Значно краща ситуація з оприлюдненням проектів рішень міської ради. 33% рішень були оприлюднені невчасно в квітні цього року (дата сесії – 27.04.16), у липні показник зменшився до 28,5% у липні (дата сесії 26.07.16 р.), у серпні – лише 15% проектів рішень були оприлюднені з порушенням терміну (дата сесії 30.08.16 р.)

Низка земельних питань, що виносяться на розгляд сесії, доповнюються додатковими пунктами – за кілька днів до пленарного засідання. Більшість проектів рішень сесії містять пояснювальні записки, тексти програм, додатки, доповнення, правки постійних депутатських комісій. Оприлюднюються й протоколи засідань постійних депутатських комісій.

Утім, залишилися зауваження, на які кременчуцька влада не реагує. Зокрема, не вирішеними залишаються питання належного оприлюднення проектів рішень міськвиконкому, на які активісти та журналісти уже звертали увагу керуючого справами виконкому Кременчуцької міської ради. Зокрема, впорядкувати розділ «Проекти рішень виконавчого комітету»; залишається проблема «додаткових питань», які виносяться на розгляд міськвиконкому в останній момент перед засіданням і, відповідно, не оприлюднюються для широкого загалу взагалі.

Після першого моніторингу та звернень «Відкритого доступу» до міської влади Кременчук долучився до Єдиного державного порталу відкритих даних data.gov.ua (загалом на порталі понад 700 розпорядників інформації), на офіційному сайті Кременчуцької міської ради запрацював розділ «Набори відкритих даних».

До теми: Сайт Полтавської ОДА став найвідкритішим серед сайтів інших облдержадміністрацій

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter