Загальновідомо, що чоловік і дружина, які живуть разом протягом тривалого часу, набувають зовнішню схожість один з одним. Чому ж так відбувається? Причини цього явища спробували знайти американські фахівці.
Вченими з США були зібрані фотографії сімейних пар, які живуть разом вже протягом 25 років. Серед відібраних фото були знімки до реєстрації шлюбу, так і зовсім недавно зняті кадри. Експерти ретельно вивчили весь матеріал і прийшли до висновку, що зовнішня схожість подружжя з роками стає все очевиднішою. Варто відзначити, що особливо подібність виявляється, якщо сімейна пара щаслива.
Фахівці кажуть, що така подібність з'являється завдяки тому, що подружжя, які проживають разом протягом тривалого часу, починають використовувати таку ж міміку, як і їхні партнери. Але існує й ще одна причина. Дані проведених досліджень свідчать про те, що під час зустрічей людина обирає собі парою того, з ким вона зовні хоч трохи схожа. Чим більше проходить часу, тим більш помітною стає зовнішня схожість між дружиною і чоловіком.
У подружніх парах зазвичай багато спільного, і це стосується генів теж.
Нове дослідження показало, що ми, як правило, вибираємо чоловіка або дружину, чия ДНК схожа на нашу. Ймовірно, у людей які генетично схожі, більше можливостей зустрітися і утворити пару. Іншими словами, коли справа стосується шлюбу, приказка “рибалка рибалку бачить здалеку” більш підходить, ніж “протилежності притягуються”.
Попередні дослідження показали, що люди вибирають партнера для шлюбу зі схожим рівнем освіти, приблизно одного соціального класу і навіть за масою тіла. Це явище отримало назву “ассортативне спарювання”.
Вчений Бенджамін Домінго з Університету Колорадо в США проаналізував генетичні дані 825 чоловік, порівнявши схожість ДНК заміжніх пар з випадковими людьми, що не перебувають у парі. Як виявилося, у подружніх пар було більше схожих сегментів ДНК, ніж у випадкових пар людей.
Вчені не знають, як ми розпізнаємо потрібного партнера, але можливо у пар схожі генетичні риси, так як їх гени допомагають їм визначити, кого вони зустрінуть протягом життя.
Люди зі схожими генами, як правило, володіють схожим рівнем освіти, що ставить їх в схожі соціальні ситуації, і у них більше шансів зустрітися. Також, якщо у людини високий чи низький зріст, вона буде звертати увагу на когось з схожим ростом, і таким чином несвідомо вибирати партнера зі схожим ДНК.
Попередні дослідження показали, що ми знаходимо партнера, чия імунна система відрізняється від нашої. Це забезпечує дітям, народженим в парі більш широкий імунітет проти хвороб.
Матеріали з сайтів cikave.org.ua та health.unian.ua