Яке питання ми задаємо, після того, як дізнаємося, дівчинка народилася в сім'ї або хлопчик? Вірно: "Як назвали?". Чому для нас це важливо? Тому, що ми знаємо, що ім'я має величезне значення в житті людини. Але яке?
Запитайте у маленької дитини: "Хто ти?" - І він, швидше за все, відповість: "я - хлопчик", або "я - Коля".
Майбутнє життя кожної людини в більшій мірі визначає її стать, але ім'я в цьому процесі має не останнє значення. Воно дозволяє дитині психологічно сприймати себе як особистість, що є важливим фактором розвитку. Тому ще наші предки відводили особливу роль імені в житті людини.
У давнину вважалося, що ім'я визначає долю. До 17 століття на Русі справжнє ім'я дитини до певного віку ховалося його батьками. Для звернення до дітей використовували ласкаві імена та прізвища. Робилося це з метою спроби обману злих духів і Ангела Смерті, який іноді приходив до малят.
Якщо людина змінює ім'я, він змінює і свою долю. Тому, людина, яка вирішила піти в монастир і прийняти постриг, відмовляється і від мирського життя, і від мирського імені. Прізвище людини є її зв'язком з родом, по батькові - з його родиною, а от ім'я дає йому захисника і покровителя.
У деяких країнах, наприклад у Німеччині, батьків не випустять з пологового будинку, до тих пір поки вони не назвуть дитину: дитині дають спеціальний дитячий паспорт, в який вписується ім’я. А в англійських традиціях дітей часто називають "Чарльз" або "Річарда" і, як правило, з такими дітьми нічого поганого не трапляється.
На думку англійського психотерапевта Тревора Уестона, між ім'ям дитини та її страхами та комплексами існує безпосередній зв'язок. Наприклад, люди, імена яких є рідкісними або немилозвучними, частіше інших у дитинстві піддаються глузуванням і нападкам з боку своїх однолітків. А американські дослідники знайшли закономірність в оцінюванні викладачами коледжів студентів з певними іменами. Дівчата з гарними іменами, як правило, не домагаються успіху в просуванні по службі і в бізнесі в цілому, однак великі шанси у них пробитися в шоу-бізнесі.
Найбільш правильно, як представляється багатьом дослідникам цієї теми, коли ім’я дитині дає мати, оскільки вона краще за всіх знає дитя, тому що вона його носила, народжувала і буде виховувати. Думка батька, безумовно, також значима. Спостереження дозволили зробити висновок, що батько буде задоволений своєю дитиною в тому випадку, якщо в його імені і в імені нащадка збігається хоча б одна голосна буква.
Взагалі вважається правильним, якщо імена батьків і дітей співзвучні. Початок імені повинен бути схожим на ім’я матері, а середина і закінчення – на ім’я батька (наприклад: Альона (Ганна та Леонід)). І взагалі, право вирішувати, яке ім’я дати дитині, мають тільки її батьки.
Відомо, що кожне ім'я має своє значення, що визначає характер людини. Для зручності, людство відмовилося від унікальності перших імен («Гостре Око», «Ранкова Зоря»). Не полінуйтеся почитати довідник . З нього Ви можете дізнатися багато цікавого про імена і визначитися з вибором. Наприклад, не прочитавши в довіднику, що Олексій – це «захисник», а Петро – “камінь”, ви навряд чи про це здогадаєтеся.
За результатами дослідження, ім'я "Тетяна" у більшості підсвідомо асоціюється з червоним кольором, з небезпекою, тривогою і агресією. Тому до носительок цього імені часто виявляють агресію, що призводить до того, що "Тетяни", виростаючи, мають владний, грубуватий, напористий характер. А ось ім'я "Олена" у досліджуваних викликало асоціації з блакитним кольором, з жіночністю, покорою і м'якістю. Тому і реакція поведінки з ними була відповідна, і в результаті дівчата з таким ім'ям росли в більш комфортних психологічних умовах.
Сліпо слідувати моді теж не варто. Помічено, що мода на імена циклічна. У певні періоди вона повертається. Багато батьків прагнуть не відставати від модних течій ні на крок, але чи завжди це добре? Часто буває так, що в дитячому садку або в школі дуже багато дітей з однаковими іменами, чиї батьки назвали їх згідно з останнім писком моди. Виходить так, що кликаючи свою дитину, на ваш поклик обертаються багато. Діти плутають один одного, їх плутають вчителі, вони втрачають індивідуальність. Та й що це за ім’я, якщо так звуть шістьох однокласників і ще кілька дітлахів у дворі?
До теми: В Україні хочуть заборонити "екзотичні" імена для новонароджених
У будь-якому випадку, якщо дане вам ім'я з яких-небудь причин вас не влаштовує, то згідно із законодавством багатьох країн, ви можете змінити його. Однак, подумайте двічі - іудеї вважають, що, змінюючи своє ім'я, ви розриваєте зв'язок зі своїми батьками.
Найголовніше при виборі імені перш за все думати про дитину і її інтереси. Не забувайте, що вона буде жити з цим ім’ям все життя.
Інформація підготовлена за матеріалами сайтів: svitmam.ua/user/sweetlana/posts/107642 та mira-moon.ru/page/rol-imeni-v-zhitti-ljudini#cut