Сварки, з одного боку, завжди призводять до стресу, але, з іншого, - без них нікуди. Щоправда, сваритися теж треба вміти. Якщо ви наводите партнеру розумні, виважені аргументи, пояснюючи, в чому саме він не правий, то, можливо, іншим разом він такого не зробить і причин для конфлікту не буде. Головне, щоб сімейні перепалки не перетворювалися на гру "Дурень" – "Сама така".
У всіх пар є проблеми, однак те, як ви ведете себе під час конфліктів, або зміцнить вашу сім'ю, або приведе до розлучення.
У відносинах, заздалегідь приречених на провал, будь-яка проблема - це завжди помилка іншого, але ніяк не ваша. Дрібні сварки і роздратування накопичуються, як сніжний ком, і з часом перетворюються на нерозв'язний конфлікт. Люди, які не змогли домовитися з самого початку, потрапляють у пастку власного гніву і вважають, що в цьому знову ж таки винен їхній партнер.
Далі – ще гірше. Сімейні сварки виходять за поріг квартири, і ось вже розсерджені закохані або немолоде подружжя в присутності друзів поливають один одного брудом, намагаючись показати їм, хто ж справжній винуватець всіх нещасть.
Нестача ніжності і взаєморозуміння лише додає пального у вогонь, і взаємна образа отруює партнерів все сильніше.
Щоб не визнавати свої помилки, члени подружжя намагаються звинуватити у всіх гріхах іншого, а самому вийти з сварки "в білому" і відчути себе святим та мудрим. Але так не буває.
Відомий експерт з відносин, доктор Джон Готтман вивчав проблеми шлюбу і сім'ї протягом 40 років, за час своєї практики спостерігав за сотнями пар. Йому досить п'ятихвилинної бесіди, щоб з 91-процентною точністю передбачити, чи чекає подружжя розлучення.
На основі своїх спостережень він вивів чотири основні причини розпаду шлюбів і назвав їх "чотирма вершниками апокаліпсису відносин": критика, зневага, заперечення і … замкнутість.
Критика.
Висловлювати своє незадоволення можна по-різному: "Ти забув купити молока по дорозі додому" і "Ти завжди забуваєш купити молока, тому що ти егоїст і дурень". Суть одна, але якщо перша фраза навряд чи когось образить, то друга стане початком сварки.
Зневага.
Коли пари прямо висловлюють ненависть один до одного, вони створюють таке гостре напруження, що будь-яке раціональне рішення стає неможливим.
Заперечення.
Це і є та сама гра "Дурень" – "Сама така". Така "природна" відповідь на нападки партнера ні до чого доброго не приведе.
Замкнутість.
А якщо точніше - відхід від обговорення проблеми - теж відносини не покращить. Як правило, до цього більш схильні чоловіки.
За словами Готтмана, якщо під час сварок люди роблять всі чотири помилки, розлучення можна передбачити з 94-відсотковою точністю. Причому, стосується це не тільки членів подружжя, які вже втомилася один від одного, але і молодят.
І ще кілька цікавих фактів з книги Джона Готтмана:
«Невдалий шлюб підвищує сприйнятливість до захворювань приблизно на 35% і навіть вкорочує життя в середньому на чотири роки».
«У 96% випадків по першим трьом хвилинам можна передбачити, чим закінчиться п'ятнадцятихвилинну бесіда» .
«Я виявив, що в 94% випадків майбутнє пари, що володіє приємними спільними спогадами, теж виявляється щасливим. Якщо спогади змінюються і спотворюються - це тривожний сигнал ».
Невже щасливі пари не сваряться взагалі? Ще й як сваряться! Просто поводяться мудріше: вони намагаються вирішити дрібні конфлікти перш, ніж вони виростуть до неймовірних розмірів і воліють за краще зберегти тривалі, міцні стосунки, забуваючи образи.
Люди, які хочуть прожити разом все життя, знаходять у собі силу вибачитися і прийняти на себе відповідальність за свої вчинки. Іншими словами, у щасливому шлюбі партнери поважають один одного і дбають не тільки про свої почуття, а й про почуття своєї половинки.
Матеріали з сайту poglyad.com та memo.im