Сьогодні все популярнішим стає виготовлення подарунків своїми руками, адже вважається, що саме такі подарунки несуть в собі найкращу енергетику.
Великою популярністю користуються вироби виготовлені в техніці «декупаж». Ця техніка втілює індивідуальність митця.
Декупаж (від фр. decouper вирізати з паперу) — декоративна техніка оздоблення тканин, скла, дерева, що полягає у вирізуванні візерунків із різних матеріалів та наклеюванні їх на поверхню, що декорується.
|
|
Цей майстер-клас підготовлений за матеріалами сайту alice.luchinsky.ru і має на меті показати процес створення декоративної тарілки в техніці «декупаж».
Отже, для цього знадобляться:
- прозора скляна тарілка;
- акрилові фарби;
- роздруківка з картинкою, яка подобається;
- клей для декупажу;
- акриловий лак ;
- ацетон або спирт для знежирення;
- губки;
- кисті;
- палітра.
Потрібно вимити та знежирити тарілочку.
Готуємо роздруківку з картинкою, яка прикрасить центр тарілки.
Розкладаємо роздруківку на файл і змочуємо водою, щоб вона заздалегідь розтягнулася:
Перевертаємо картинку лицьовою стороною до себе і намазуємо клеєм для декупажу:
Прикладаємо картинку разом з файлом до тарілочці (лицьовою стороною роздруківки до скла), через файлик розгладжуємо картинку.
Не забираючи файлик перевертаємо тарілку обличчям до себе , дивимося "в очі " роздруківці і намагаємося вигнати з-під картинки всі повітряні бульбашки і надлишки клею (якщо файлик прибрати - в процесі вигону бульбашок можна випадково порвати роздруківку).
Знімаємо файл, витираємо все зайве.
Далі переходимо до створення фону. Обираємо багатобарвний фон за допомогою різних губок.
Беремо золоту фарбу і посудну губку, набираємо фарбу на губку, надлишки знімаємо на тарілочку , потім прикладаємо губку до тарілки і легенько повертаємо губку за годинниковою стрілкою. Виходить золоте коло. Повторюємо в декількох місцях.
Те ж саме , тільки срібною фарбою в місцях , де немає золота.
Виходить ось так.
Висушуємо золото і срібло , перевертаємо тарілочку і, дивлячись на картинку намагаємося підібрати фарби , які підійдуть для фону. Далі набираємо на жорстку сторону губки червону фарбу , знімаємо надлишки на файлик і починаємо малювати червоні «промені» від роздруківки до країв тарілочки . Натискання на губку мінімальне - тоді «промінчики» будуть тонкі , як волоски.
Тепер «промені» більш темною фарбою .
Уздовж роздруківки і по краю тарілки знову золотом .
Далі наносимо темну фарбу зигзагоподібними рухами жорсткою стороною губки. Через жорсткість губки фарба наноситься не надто щільно , на просвіт було видно найтонші зигзагоподібні незафарбовані «волоски».
Проявляємо найтонші просвіти світло- рожевою фарбою , по краях і вздовж роздруківки - трохи темно-фіолетовою фарби.
Зафарбовуємо всю тарілочку одним кольором , покриваємо лаком кілька разів; шліфуємо і знову покриваємо лаком до тих пір, поки роздруківка не перестане виступати над фарбою.
Готово ! Бажаємо натхнення!