У спілкуванні та взаємодії з природою – діти всебічно розвиваються, дізнаються її закони, розвивають спостережливість та аналітичне мислення. Крім того, природа допомагає творчому розвитку, надихаючи на створення всіляких аплікацій, композицій, картин. Чудовою формою дитячої творчості є вироби з каштанів, які зроблені своїми руками, вони можуть стати не просто іграшкою, а й предметом гордості малюка. Крім стимуляції дрібної моторики, гнучкості та спритності пальчиків, фантазії, вони допомагають формувати дбайливе ставлення до природи та початкові трудові навички.
Для того, щоб вироби вийшли гарними, акуратними і зберігалися довго, слід дотримуватися кількох простих рекомендацій:
- для виготовлення виробів з каштанів для дітей краще всього брати ті, які тільки впали на землю – вони більш м'які, їх легше проколювати і різати;
- каштани – досить важкий матеріал, тому для з'єднання деталей саморобки між собою потрібно використовувати міцні кріплення: зубочистки, дріт. У будь-якому випадку каштан слід попередньо проколоти шилом або товстою голкою;
- зберігати поробки слід в помірно зволоженому приміщенні – від високого рівня вологості каштани покриваються пліснявою, а від дуже сухого повітря – всихають і твердіють;
- для того, щоб розмістити затверділий каштан, можна на кілька годин помістити його у воду.Пропонуємо вашій увазі кілька ідей з приводу того, що можна зробити з каштанів.
Пропонуємо вашій увазі кілька ідей з приводу того, що можна зробити з каштанів.
"Кошеня із каштанів"
Вам знадобляться такі матеріали:
- лусочки ялинової шишки;
- каштани різних розмірів;
- хвоя;
- ягідка горобини;
- гілочки;
- шило;
- фломастер;
- клей.
Покрокова інструкція виконання:
Крок 1. Підберіть каштан для голови кошеня. За допомогою шила зробіть у ньому отвір. Потім вставте в нього та за допомогою клею закріпіть тонку коротку гілочку чи шматочок сірника. Отримаємо шию кошеняти.
Крок 2. Візьміть два каштана, продірявте в них отвори й, за допомогою тоненької гілочки та клею, щільно з'єднаєте кашатани між собою - вийде тулуб кошеня.
Крок 3. З лусочок слабкої ялинової шишки зробіть для кошенятка вушка та приклейте їх до голови. Маркером, фломастером або гелевою ручкою намалюйте кошеняті оченята.
Крок 4. Зробіть мордочку із половинки ягідки горобини. З обох сторін приклейте до неї вусики з соснової або ялинової хвої.
Крок 5. Шилом зробіть в тулубі кошеняти отвір для шиї та з'єднайте тулуб і голову. За допомогою клею зафіксуйте їх.
Крок 6. Також шилом зробіть в нижній частині тулуба для лапок чотири отвори. А в задній частині тулуба один отвір для хвоста.
Крок 7. Зробіть лапки і хвостик із тонких гілочок або шматочків сірників. Вставте їх у тулуб кошенятка та закріпіть за допомогою термоклею.
Котик готовий!
«Ведмедик»
Для виробу знадобляться:
- каштан великий – для тулуба;
- каштан середнього розміру – для голови;
- два маленьких каштана – для вух;
- пластилін.
Хід роботи.
За допомогою пластиліну голову ведмедика прикріплюємо до тулуба, до голови – вуха. З пластиліну виліплює очі, ніс, рот. Ведмедик готовий!
«Їжачок з каштана»
Нам знадобляться:
-один каштан з оболонкою;
-кілька ягідок горобини;
-кілька листків з дерева;
-пластилін : коричневий, чорний і білий.
Хід роботи
Вирізаємо приблизно третю частину від зеленої оболонки каштана, за допомогою пластиліну кріпимо її до каштана. Ліпимо з пластиліну мордочку. В якості завершального штриха на «голки» нашому їжакові наколюємо здобич – листочки і горобину.
«Гусінь із каштанів»
Для того, щоб зробити симпатичну гусеничку, знадобляться:
каштани – 6 штук;
пластилін кольоровий;
сірники.
Хід роботи
З пластиліну катаємо невеликі кульки і з двох сторін притискаємо їх каштанами. Із сірників і пластилінових кульок робимо ріжки. Мордочку також ліпимо з пластиліну. Виходить ось така осіння гусінь.
Назбирайте каштанів, різнобарвного листя, принесіть додому та спробуйте виготовити подарунки для рідних та друзів.
Матеріали з сайтів wjournal.com.ua та kidmade.com.ua