Всі ми любимо сонячні деньки, і багато хто з нас, в тому числі і діти, люблять поніжитися під сонячними променями, позасмагати. Але не всі з нас знають міру, особливо діти. Звідси і негативні наслідки.
Наш організм, особливо дитячий, ще не готовий до прийняття ударних доз ультрафіолету, тому заробити світлові ураження шкіри і тим більше - влітку легше всього. І батьки повинні твердо засвоїти, що не можна дитину віддавати на «розтерзання» сонцю.
Звичайно, ультрафіолетове опромінення корисно: ми відчуваємо, як, ніжачись на сонці, воно нас не тільки зігріває - у нас розширюються судини, поліпшується самопочуття, підвищується настрій, виробляється вітамін D. Але для користі людині досить усього 20 хвилин полежати на сонечку. Коли ж сонячні ванни тривають довше, проблеми зі шкірою, особливо дитячою, майже гарантовані.
Шкіра червоніє, болить, свербить, покривається пухирями, починає «облазити». Якщо почалося запаморочення, підвищилася температура, значить, організм «отруєний» сонцем. І дитина потребує термінової допомоги.
Якщо таке трапилося, поставте дитину під прохолодний душ. Можна змочити все тіло слабо-рожевим розчином марганцівки. І не одягайте малюка, поки він не висохне. Або краще помазати шкіру спеціальним кремом «після засмаги». Якщо його немає під рукою, відмінно підійдуть старі перевірені засоби - кефір, сметана.
У наступні 2-3 дні дитині доведеться повністю уникати перебування на сонці. Нехай малюк бавиться чим-небудь у тіні, під парасолькою.
Сонячний удар проявляється насамперед головним болем і припливом крові до голови, шумом у вухах, слабкістю, нудотою, запамороченням і спрагою. У важких випадках може розвинутися непритомний стан. І тут потрібна вже термінова допомога.
Укладіть постраждалого дитини в тіні, звільніть шию і груди від одягу, що стискує, покласти холодні компреси на голову, шию і область грудей. Якщо потерпілий у свідомості, то його треба напоїти холодними напоями, краще всього мінеральною водою. При втраті свідомості і при припиненні дихальної діяльності доведеться проводити штучне дихання (і, не втрачаючи часу, викличте «швидку допомогу»).
Народна медицина при розвитку сонячного дерматиту рекомендує такі засоби:
♦ каштан кінський. Подрібнені в порошок плоди змішують з вазеліном або несолоним вершковим маслом в співвідношенні 1:4 і змащують уражені ділянки тіла;
♦ моркву. Подрібнені в кашку коренеплоди використовують для примочок і компресів;
♦ кавун, огірок. Готують лосьйон з рівної кількості кавунового і огіркового соків. Використовують для розтирання обпалених ділянок 4-5 разів на день;
♦ капуста. Листя квашеної капусти накладають на уражене сонцем місце на 15-20 хвилин. Потім обмивають уражені місця холодною водою;
♦ картоплю. Кашка з бульб картоплі або картопляний сік прикладаються у вигляді компресів на обпалені ділянки тіла. Пов'язку тримати 15 - 20 хвилин, потім міняти на нову;
♦ помідор. Корисна маска з томатного соку.
Бажаємо безболісно пережити літню спеку!
Матеріал з сайту poradumo.pp.ua