Як правильно спілкуватися з батьками

Родина
Юлія Малицька16 липня 2014 о 17:422777 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Як правильно спілкуватися з батьками
Корисні поради для школярів про те, як правильно спілкуватися з батьками і бути з ними друзями

Як правильно спілкуватися з батькамифото з сайту kidbook.com.ua

Спробуй уявити собі наступну картину: ти лежиш з високою температурою, а мама доглядає за тобою. Приємно адже, чи не так? Однак це одна сторона медалі. Трапляється, що батьківська турбота стає зайвою і витримати її досить складно. Чого тільки варті застереження, а то й заборони: «Це тобі ще рано», «Ти туди не підеш» і т. д. Сам ти розумієш, що вже не дитина, але от батьки ніяк не хочуть або не можуть цього зрозуміти. Як же поводитися в такій ситуації?

Є кілька варіантів мирного вирішення сформованого нерозуміння.

Просто поговори з батьками. Цей варіант не найважчий, проте багато просто забувають про нього або вважають його не надто ефективним. Найскладніше в цьому випадку - не перегнути палицю і не посваритися з батьками, так як результат такої розмови, сам розумієш, буде прямо протилежний очікуваному. Просто сядь і поговори з ними, разом знайдіть шляхи, за якими можна вийти з такої ситуації. Не виключено, що ти зустрінеш розуміння з боку твоїх рідних, і ви зможете знайти правильний вихід із становища.

Якщо розмови не допомагають, спробуй своїми діями показати батькам, що ти вже вийшов з дитячого віку і став цілком самостійним, досить дорослим хлопцем. Починати потрібно з чогось невеликого. Наприклад, прибери у своїй кімнаті, помий посуд або допоможи чим-небудь по дому своїм батькам. Погодься, якщо ти не можеш сам про себе подбати хоча б протягом одного дня, але при цьому стверджуєш, що дорослий, з боку це буде виглядати, як мінімум, безглуздо, а то і смішно.

Спробуй знайти собі яку-небудь роботу. Ти покажеш батькам, що вже виріс, а також зумієш заробити на свої витрати трохи грошей. Однак ця робота не повинна заважати навчанню, тому краще всього вибирати що-небудь з гнучким графіком або ж знайти роботу на дому. Після того, як ти почнеш заробляти, ти і сам відчуєш себе дорослішими, так і батьки стануть ставитися до тебе як до рівного.

Якщо перші два методи не допомогли, спробуй змінити що-небудь у своїй поведінці. Візьми за правило мити за собою посуд, прибирати свою кімнату без нагадувань про це. Тут найголовніше - усвідомити, що це потрібно тобі. Всі твої дії повинні бути природними. Якщо вони будуть виглядати як послугу комусь, то користі з цього не буде.

Якщо жоден з цих способів не допоміг, у тебе залишається тільки один вихід - змиритися з таким ставленням. Адже батьки вони на те і батьки, щоб завжди дбати про своїх дітей. Згадай, напевно, твоя бабуся змушує твого батька надіти теплу річ, коли на вулиці прохолодно. І це незважаючи на те, що він давно вже дорослий чоловік і батько. Тому, коли мама просить тебе подзвонити, якщо ти раптом десь затримаєшся - виконай це прохання, так як вона переживає і хвилюється за тебе. І це цілком природно.

ТВІЙ ОСОБИСТИЙ ПРОСТІР

Незважаючи на те що ти юний, у тебе теж є свої права. Одне з них - право на недоторканність приватного життя. Це зайвий раз говорить про те, що твої права порушуються, однак це не означає, що ти не можеш скористатися цим правом. Вчитель, як і твої однокласники, не можуть прочитати записку, яку ти написав. Це буде порушенням твоїх прав.

ЯК НАЛАГОДИТИ СТОСУНКИ З ВІТЧИМОМ АБО МАЧУХОЮ

Якщо вже так сталося, що у тебе є вітчим або мачуха, то не варто їх боятися. Запам'ятай, що головною проблемою, з якою вони стикаються, - це спроба побудувати ваші стосунки. Часто вони вступають у такі відносини з великими надіями. Однак домогтися взаєморозуміння вдається далеко не завжди. Дуже часто в цьому винні самі діти, оскільки не кожна дитина здатна правильно зреагувати на появу в родині нової людини, незважаючи на те, що він проявляє до нього найщирішу увагу.

Трапляється навіть таке, що побачивши прохолоду або відторгнення з боку дитини, вітчим або мачуха не намагаються встановити контакт,а починають триматися подалі від пасинка.

У такій ситуації в чомусь неправа і сама дитина. Хоча її теж можна зрозуміти. Адже вона відчуває відразу два потрясіння: розлучення батьків і новий шлюб одного або відразу обох з них. Діти, чиї батьки розлучилися, продовжують таємно сподіватися на те, що батьки знову будуть жити разом, як і раніше, і сім'я знову стане такою, якою вони її пам'ятають. Такі надії повністю руйнуються, коли один з батьків, а то і відразу обидва вступають у шлюб.

Часто діти беруть на себе весь комплекс провини, пов'язаний з розлученням батьків, хоча, як правило, тут вони абсолютно ні причому. Налагодити стосунки з мачухою дитині значно важче, ніж з вітчимом. Справа в тому, що в суспільстві зміцнилася думка, що чоловік, який взяв на себе відповідальність за виховання чужих дітей, вчинив дуже благородно. При цьому ставлення до мачухи як серед дітей, так і серед інших членів суспільства залишається негативним. Саме такий факт може змусити жінку спробувати будь-якими методами подружитися з дитиною. При цьому не виключено, що дитина це відчує і почне використовувати в своїх інтересах.

Якщо ти потрапив у схожу ситуацію, не слід так чинити. Почнемо з того, що це просто низько, крім того, спробуй зрозуміти, що відчуває людина, яка намагається якщо не замінити тобі одного з батьків, то хоча б просто стати другом.

Якщо у твоєї мачухи є своя дитина, то вона стовідсотково відчує, що основна увага його мами направлена на тебе, і буде почувати себе зайвою. Можеш якось тактовно натякнути мачусі, що у неї є і своя дитина, якій також потрібна увага і турбота. Якщо ж увага мачухи до своєї дитині не зміниться, незважаючи ні на що, то це покаже її з позитивної сторони. Ти й сам побачиш, що тебе починає тягнути до неї.

Трапляється навіть таке, що дітям після того, як їх батьки розійшлися, стає легше. Це трапляється, коли в будинку були сварки. Життя буває і таке, що ти будеш радий, що в тебе з'явився інший тато.

Не виключений і такий варіант розвитку подій: ти визнаєш нову людину в своєму будинку, починаєш ставитися до неї з повагою. Якщо ти прожив без батька якийсь час, то напевно розпещений увагою своєї мами. Після появи в будинку нової людини буде цілком природно, що не вся увага мами буде приділена тобі.

Постарайся це правильно зрозуміти і не ревнувати, так як це може вкрай негативно позначитися як на твоїх стосунках з новим батьком, так і на стосунках між дорослими. Навряд чи тобі захочеться псувати відносини у своїй родині, коли вони тільки-тільки налагодилися.

Матеріали з сайту poradumo.pp.ua

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter