Батькам школярів часто доводиться нелегко при виконанні з дітьми домашніх завдань. По-перше, не завжди вдається умовити дитину сісти за уроки вчасно, а по-друге, після робочого дня, коли потрібно встигнути переробити домашні справи, не завжди виходить викроїти достатньо часу для вирішення завдань з математики або заучування правил української мови.
Відпочинок після шкільних занять
Перш ніж приступати до виконання домашніх завдань, дитині необхідно відпочити від занять у школі. Якщо ваша дитина не відвідує групу подовженого дня, нехай ваше чадо трохи побігає з однокласниками (так би мовити, «провітрить голову»), перед тим як продовжить «гризти граніт науки».
Діти бувають різні
Мало у кого з батьків діти без розмов сідають за уроки і роблять їх акуратно і правильно. Більшість учнів, як правило, діляться на дві категорії. Одних не змусиш сісти за уроки, інші намагаються зробити все відразу і швидко, щоб потім з чистою совістю спокійно пограти. Другий варіант звичайно краще, але похапцем не завжди матеріал засвоюється добре. В обох випадках необхідне втручання батьків або близьких.
Якщо дитина не хоче сідати за уроки, вам доведеться ввести певні правила, які повинні чітко виконуватися.
Скільки робити уроки?
За твердженням психологів, найкращий час для домашніх занять - з 15 до 18 години. Обов'язкові перерви на 5-10 хвилин кожні 30-40 хвилин, особливо для молодших школярів. Це необхідно, щоб відпочили очі, руки і спина. Дитині корисно зробити кілька фізичних вправ, з'їсти шматочок шоколаду або фрукт.
Бажано, щоб на виконання домашньої роботи йшло не більше 1,5-2-х годин.
Як допомогти з уроками дитині?
Основна мета батьків - навчити дитину працювати самостійно! Якщо дитина не навчиться сама робити уроки, вона рано чи пізно може просто перестати їх виконувати або вам доведеться майже кожен день витрачати свій час і сидіти біля неї замість того, щоб відпочивати після роботи і домашніх справ.
На перших порах вам доведеться допомагати дитині, особливо учням молодших класів. Допомагаючи дитині, навчіть її користуватися схемами і таблицями, а задачки з математики, з якими найчастіше виникають труднощі, малювати на папері. Купуйте їй красиві енциклопедії та книги на історичну тематику.
З перших же днів дайте дитині можливість думати самостійно, не поспішайте допомагати їй з рішенням і підказувати відповідь.
Матеріали з сайту recordfm.com.ua