Поспішаємо з вами поділитися, як можна цікаво відсвяткувати День Народження вашої дитини. Зацікавити чимось дітей в наш час дуже складно, тому радимо з самого початку внести елемент гри і несподіванки. Заздалегідь придбайте до свята повітряні кульки і маленькі їстівні подаруночки. Це може бути що завгодно: і жуйка, і цекерка, і маленька іграшка... Поміщаємо їх в повітряні кульки і надуваємо. При зустрічі кожному гостю вручіть по такій кульці - нехай він забере з собою частинку вашої радості і вашого свята. Особливо подобається, коли не тільки сама дитина дарує подарунок імениннику, але і сама отримує маленький сюрприз.
Діток обов'язково треба чимось розважити і для цього потрібно підібрати ряд ігор:
Маскарад
Приготуйте заздалегідь листи ватману, олівці і гумки. Нехай кожен гість намалює собі маску, звичайно за допомогою дорослих. Хто захоче бути собачкою, зайчиком, хтось телепузиком або Лунтіком. Нехай діти самі вирішують, ким їм бути, а коли робота буде закінчена і маска готова, можна влаштувати конкурс «Вгадай, хто я».
Улюблені фантики
Пам'ятаєте маленькі шоколадки, на фантиках яких намальовані епізоди казок? Купіть декілька таких солодощів з різними малюнками, нехай кожна дитина вибере собі шоколадку і по малюнку вгадає, що це за казка, а якщо зможе, то і розповість сюжет. За кожну правильну відповідь дитина отримує приз: коробку олівців, гарний ластик, пенал.
Що заховано?
Дорослі заздалегідь в кімнаті ховають різні сувеніри-дрібнички. Задають гостям загадку, той, хто правильно відповів, може приступати до пошуку призу з підказками «тепло» або «холодно».
Диво-Пакетики
Батьки заздалегідь купують різні призи (від олівців, цукерок, мила до соски (по-приколу), можна покласти навіть цибулину, картоплю, просто шматочок хліба, загортають у папір, кладуть у пакетики. Перед грою необхідно повісити на всю довжину кімнати мотузку, а на неї розвісити пакетики. Але, намагайтеся, щоб вони висіли на рівні руки дитини або трохи вище, щоб вона могла дістати. Почерзі зав'язуємо очі дітям, даємо в руки ножиці і дитина повинна намацати ножицями пакетик і відрізати його. Приз її!Ця гра зазвичай викликає бурю емоцій у хлопців.
СТІЛЬЧИКИ
Це найулюбленіша і відома усіма гра. Стільчиків повинно бути менше на 1від кількості дітей. Грає музика... як тільки пауза - дітки повинні зайняти стільці. Кому не вистачило - вибуває. І так триває до тих пір, поки не залишається один переможець, який отримує приз.
МАНДАРИНИ
Потрібно велика кількість мандарин - 2-3 кг, 2 великі тарілки. Всіх учасників ділимо на 2 команди і вручаємо ложки. Розсипаємо мандарини... Потрібно збирати ложкою мандарини без допомоги рук, яка команда більше назбирала – переможець, чим менше ложка, тим важче збирати. Гра елементарна - але дітям дуже подобається – люблять і збирати і вважати потім.
ЩО ЗМІНИЛОСЯ?
З групи дітей вибираємо одного. Діти повинні уважно розглянути його - всі деталі одягу, зачіски... Виводимо з кімнати, щось змінюємо в його одязі або зачісці - одягаємо інший носок, знімаємо годинника,пояс...- показуємо його дітям. Вони повинні визначити, що змінилося. Дивно, але дітям достатньо пари секунд – знаходять все. Той, хто перший вгадав - йде в кімнату, тепер що-небудь змінюємо йому і т.д.
ОЛІВЦІ НА МОТУЗОЧЦІ
Потрібні палиці, нитки(бажано для в'язання) по 50 см і олівці - все по кількості дітей, 2 скляні пляшки з під пива (пластикові теж підійдуть, тільки потрібно налити в них води, щоб не падали). Олівець прив'язується за нитку, на другому кінці робиться петелька, в цю петельку протягується палиця. Виходить щось типу вудки. Діти діляться на 2 команди. Завдання –потрапити кінцем олівця в пляшку і опустити олівець в неї. Яка команда швидше впоралася –перемогла.
ФРУКТИ НА МОТУЗОЧЦІ
Потрібна довга міцна мотузка і фрукти - за кількістю дітей. Потрібно прив'язати кожен фрукт на мотузочку на відстані приблизно 40 см. діти повинні спробувати з'їсти фрукти без допомоги рук. Яблука, груші - набагато складніше складніше відкусити, ніж банани .
КАРТОПЛЯ В ЛОЖЦІ
Можна грати удвох, якщо дітей більше - розділити їх на 2 команди. Сенс гри - в одному кінці кімнати стоять 2 порожні тарілки, в іншому – 2 повні невеликих картоплин. Потрібно без допомоги рук перенести по одній картоплині з однієї миски в іншу, хто швидше, той переміг.
ЩО В МІШКУ
Ця гра цікава для дітей 3-5 років. Обирається кілька іграшок – 8-9 штук – вони повинні бути дуже різні, наприклад, кубик, м'яка іграшка, посуд-чашка або тарілка, лялька, м'ячик, коробочка... Все це показується дітям, потім ховається в мішечок. Діти повинні через мішечок, навпомацки відгадати, що у них в руках, а можна і всередину дозволяти ручку запускати.
ПОРОСЯ
Малюємо 2 голови поросяти. На місці п'ятачка приклеюємо липку стрічку. Кульки з поролону – майбутні п'ятачки, на них приклеюємо другу частину липкої стрічки. Дітям зав'язуємо очі, відводимо на невелику відстань, розкручуємо. Завдання - приклеїти п'ятачок. Команда повинна керувати діями гравця - правіше, лівіше, вище, нижче...Можна малювати п'ятачки, а не приклеювати, тоді заготовок поросят потрібно стільки, скільки гравців.
У КОГО БІЛЬШЕ ВОДИ
Потрібно 2 пляшки, 2 великі тарілки з водою, 2 столові ложки. Пляшки ставляться на стілець.Діти діляться на 2 команди. Перший учасник біжить до пляшки і намагається налити в неї води за допомогою ложки, дається 3 спроби (3ложки), потім він передає ложку наступному учаснику. Гра може тривати дуже довго... діти більше розливають чим потрапляють. Зупинити гру можна в будь-який момент і порівняти кількість води в обох пляшках. Ставимо пляшки у великі тазики, щоб не наробити калюж.
Сподіваємося, що після такого свята ваші гості підуть у відмінному настрої! Спробуйте, адже все елементарно просто!
P.S. У спробах розважити дітей , не забувайте про заходи обережності, чим менше діти за віком , тим з більшою відповідальністю потрібно підійти до планування свята. Ігри повинні проходити під постійним наглядом дорослих.
Підготовлено за матеріалами poradumo.pp.ua