Зробімо повітряного змія власноруч

Родина
Юлія Малицька11 липня 2014 о 07:015832 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Зробімо повітряного змія власноруч
Змій, що летить в повітрі - це предмет гордості для того, хто зробив його своїми руками.

Зробимо повітряного змія своїми рукамифото з сайту yak-prosto.com

Є багато способів цікаво та весело провести час на свіжому повітрі. Неважливо, в місті, на дачі або в парку. Один з них - самим зробити повітряного змія та запускати його. Важко уявити собі більш приємне та романтичне проведення часу. Адже змій, що летить в повітрі - це і твір мистецтва, і найперший в історії людства літальний апарат, і предмет гордості для того, хто зробив його своїми руками.

Трішки історії

Повітряні змії були винайдені в Китаї ще до того, як історики почали писати свої хроніки. Перші повітряні змії китайці почали робити з бамбука і листя рослин. Після винаходу шовку в 2600 році до нашої ери китайці стали робити повітряні змії з бамбука і шовку. У Китайському фольклорі багато історій про те, що повітряні змії запускали як для розваги, так і для користі.

Найчастіше повітряні змії застосовували у військових цілях. Китайці використовували повітряні змії для того, щоб виміряти відстань між своєю армією і стінами замку супротивника. У небо піднімали розвідників - спостерігачів.

Існує легенда про те, що в 202 році до нашої ери генерал Хуан Тенг і його армія були оточені супротивниками, і їм загрожувало повне знищення. Випадковий порив вітру зірвав з голови генерала капелюх, і тоді у нього виникла ідея створення великої кількості повітряних зміїв, споряджених звуковими пристроями.

Повітряні змії були зроблені з бамбука, паперу і шовку. Пізно вночі ці повітряні змії літали прямо над головами армії супротивників, які, почувши загадкові завивання в небі, запанікували і втекли.

Згідно європейським традиціям, винахід повітряних зміїв приписується грецькому математикові Archytas, який, близько 400 року до н.е., сконструював дерев'яного птаха, грунтуючись на дослідження польотів птахів. Вважається, що його надихнув побачений китайський повітряний змій – птах.

Перший вірний європейський опис повітряного змія з'являється в книзі військових технологій в 1405 році. І лише до XVII століття повітряні змії стали звичайним явищем в Європі. Повітряні змії використовувалися у видовищах, що зачаровували, і різних шоу, а не тільки як нешкідлива іграшка для дітей.

Користь повітряного змія для дитини.

Запуск повітряного змія - дивовижна дитяча забава, яка об'єднує людей різного віку. Дозволить ближче познайомиться з таким явищем природи як вітер. Запускаючи повітряного змія, дитина навчиться керувати, маневрувати в залежності від напрямку вітру. На своєму досвіді побачити на якій швидкості та висоті дме вітер, відчути силу вітру та змусить задуматися від чого змій летить? Тим самим підживлюючи інтерес до отримання нових знань.

Зробімо повітряного змія власноруч!

Нам знадобиляться:

Дерев’яні рейки.

Папір.

Клей.

Нитки.

Ніж.

Фарби.

Хід роботи:

Зробимо повітряного змія своїми руками

З’єднуємо дві рейки під кутом 90 градусів. Довжина однієї приблизно 50 см, а другої – 30 см. Закріплюємо міцною ниткою або чимось на зразок скотча.
На всіх кінцях рейок робимо надрізи, щоб зручно було з’єднати їх нитками.

Далі приклеюємо (або прив’язуємо ) обтяжку, яку можна зробити з тонкого паперу або поліетиленового пакета. Якщо ви хочете, можна намалювати «обличчя» вашому змію або розфарбувати його яскравими фарбами.

Обов’язково потрібно зробити змію хвіст. Його можна зробити зі стрічок, ниток, паперу, поліетиленових смуг (та з чого завгодно). До хвоста можна прив’язувати бантики чи стрічечки.

Зробімо повітряного змія своїми рукамифото з сайту biblioteka.ostriv.in.ua

Найскладніше – вуздечка. Один кінець волосіні потрібно прикріпити до точки О, протягнути до точки N і далі до точки P і там закріплюємо. До точки N ми приміряємо довжину вуздечки. Іншу нитка закріплюємо в точці N. Відміряємо відстань від N до P, додаємо ще 10 см і прив’язуємо цю довжину до центру першої нитки.

Важливо – обидві половини довгого відрізка повинні бути рівними , інакше змій буде завалюватися набік.

І останнє. Нитка, на якій ми будемо тримати Змія. Найкраще взяти міцну ліску на котушці і прикріпити до вуздечки.

Змій готовий! Вдалих вам польотів!

Матеріали з сайту biblioteka.ostriv.in.ua та tvorilka.in.ua

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter