Звісно, список імен може бути дуже довгим, тож до вашої уваги найвідоміші чоловіки, народжені на жіноче свято.
Євген Матвєєв
Один із найпопулярніших акторів радянського кіно Євген Матвєєв був справжнім подарунком для жінок, це визнає навіть його дружина, Лідія Олексіївна.
– Про Євгена Семеновича, – згадує вона, – говорили, що він обожнює всіх жінок без винятку, а вони платять йому тим самим.
Матвєєву приписували романи з найкрасивішими актрисами того часу – Війєю Артмане, Людмилою Хитяєвою, Зінаїдою Кирієнко, Валерією Заклунною, Ольгою Остроумовою. Шанувальниці все життя крутилися довкола нього, причому одні намагалися бути корисними улюбленому акторові, наприклад, викладали його синові англійську мову, а інші всіляко отруювали існування йому і його родині – дзвонили, обзивали дружину, говорили різну гидоту. А одна з них навіть намагалася кинутися під колеса таксі, на якому їхав її кумир.
Фільми, в яких знімався актор: «Любов земна», «Мати й мачуха», «Поштовий роман», «Фронт в тилу ворога» та інші.
Читайте також: Письменниця Олена Пчілка пережила чоловіка і двох дітей
Андрій Миронов
Секс-символ радянського театру і кіно Андрій Миронов народився 7 березня, але в багатьох джерелах у графі «дата народження» зазначено саме 8 березня. І недарма – актор був справжнім подарунком для жінок. Миронов був тричі одружений, виховав двох доньок, одна з яких стала також акторкою, мав чимало коханок. А глядачки, бачачи його в кіно або на театральній сцені, закохувалися з першого погляду. І це незважаючи на те, що більшість ролей Андрія Миронова комедійні. Але актору вдавалося зробити привабливим будь-якого свого героя – чи то чарівний злодюжка Діма Семицвєт з «Бережись автомобіля!», чи контрабандист-невдаха Геша Дрімлюг із «Діамантової руки».
Незважаючи на те, що Миронов багато знімався, популярності й любові глядачів акторові було замало. Йому здавалося, що режисери використовують не весь його потенціал. Із фільмів «Діамантова рука» і «Бережися автомобіля» його звикли бачити в ролі авантюриста. Рідко він грав ролі іншого плану. Відсутність серйозних ролей пригнічувала Андрія Миронова до кінця життя.
Фільми, в яких зіграв актор: «Сімейне щастя», «Тримайся за хмари», «Неймовірні пригоди італійців у Росії» та інші.
Олександр Роу
Головний казкар Радянського Союзу, знаменитий кінорежисер Олександр Роу теж народився 8 березня. Попри те, що він з’явився на світ у Росії, у його жилах не було й краплі російської крові. Батько Олександра, Артур Говард, був ірландцем, мати – грекинею. Щоправда, батько покинув сім’ю, коли майбутній знаменитості не було ще й 10 років, і повернувся назад в Ірландію.
Фрази з фільмів Роу ставали крилатими: «Не люблю я його… Він інтелігент», «Не принцеса – королівна», «Згинь, інфекція!» та інші.
Кінорежисер екранізував цілу плеяду народних казок, які дотепер із цікавістю дивляться дітлахи. А фільм «Морозко» приніс Роу 1965 року Гран-прі Міжнародного фестивалю для дітей та юнацтва у Венеції. З 1966-го він у прокаті в США та Великій Британії.
Фільми, які знімав Олександр Роу: «Морозко», «Коник-Горбоконик», «Василиса Прекрасна», «За щучим велінням», «Вечори на хуторі біля Диканьки», «Майська ніч, або Потопельниця» та багато інших.
Карл Філіп Емануель Бах
Про таких, як Карл Філіп Емануель Бах, кажуть – знаменитий син відомого батька. Композитор зі світовим ім’ям був другим із п’яти синів Йоганна Себастьяна Баха. Він один із засновників класичного музичного стилю.
У другій половині XVIII століття Карл Філіпп Емануель був дуже відомий. Моцарт, наприклад, говорив про нього так: «Він батько, ми – діти». Музика Карла Філіпа Емануеля вплинула на Гайдна і Бетховена, останній висловлював його генію «щире захоплення і повагу».
Композитор залишив величезну кількість творів, особливо для фортепіано: 210 фортепіанних п’єс, 52 концерти, безліч сонат, симфоній. В області церковної музики він має менше значення, хоча написав також велику кількість творів: 22 Passions, кілька кантат, ораторію «Ізраїльтяни в пустелі» та інші.
Макс Барських
Макс Барських, він же Микола Бортник, випускник української «Фабрики зірок», найкращий український артист за версією MTV EMA 2010 переможець премії МУЗ-ТВ і кумир підлітків. Відомий також своїм нерозділеним коханням до Світлани Лободи, через яку співак на одному з концертів різав собі вени. Втім, багато хто й досі вважає, що це був вдалий піар-хід.
Пісні Макса Барських: «Подруга-ночь», «Я хочу танцевать», «Глаза-убийцы», «Сука-любовь», «Отпусти».
Отто Ган
«Батько ядерної хімії», так назвав німецького вченого-новатора в області ядерної хімії, нобелівського лауреата Отто Гана американський фізик-ядерник Глен Сіборг.
Ган – учений-новатор в області радіохімії, відкрив ядерну ізомерію (Уран Z) і розщеплення урану. Отримав Нобелівську премію з хімії за 1944 рік.
У лютому 1921 року Отто Ган опублікував перше повідомлення про відкриття урану Z. Це було відкриттям ядерної ізомерії, котра на той час була незрозуміла, але згодом виявилася суттєвою для ядерної фізики. Тільки 1936 року вченому Карлу Фрідріху фон Вайцзеккеру вдалося теоретично пояснити цей феномен.
У 1920-х роках хімік розробив метод застосування радіоізотопів у хімії, створивши таким чином нову область хімії – прикладну радіохімію.
За часів нацистської влади у Німеччині, попри те, що був противником нацизму, Отто Ган не виїхав із країни. Йому вдалося врятувати кількох колег-євреїв від переслідувань. Наприкінці 1945 року його разом з деякими іншими німецькими вченими, арештували й інтернували з країни до Великої Британії. Саме там німецькі вчені дізналися про ядерні бомбардування Хіросіми і Нагасакі. Отто Ган був на межі відчаю: через своє відкриття розщеплення ядра він почувався відповідальним за смерть і страждання сотень тисяч японців.
На честь Отто Гана впроваджені такі нагороди: премія і дві медалі його імені.
За матеріалами інтернет-видань підготувала Ольга Правденко
Читайте також: Праведники світу – люди, які ризикували життям заради порятунку євреїв