Кішка – найближча до людини тварина. Наука, яка займається вивченням цього виду, стверджує, що кішки є надзвичайно розумними створіннями, багато в чому перевершують собак. Є думка, що кішки не приносять кинуту їм палицю, як це роблять собаки, лише тому, що не вважають таку роботу своїм обов’язком. День котів – це ще один із приводів попестити свого пухнастого, який так любить тепло та ласку. Якщо забезпечити цій тваринці комфортне життя, щиру турботи і ніжність, тоді вона обов’язково подарує господарям своє приємне муркотінням і не тільки…
Наука доводить лікувальні властивості котів
Кожен із нас багато чув про те, що кішки можуть допомогти людині одужати. Це дійсно правда. Фелінотерапія, або кішкотерапія – однин із найбільш популярних напрямків лікування тваринами. Енергетичному потенціалу цих граціозних створінь було присвячене не одне дослідження.
Новий спосіб зцілення недуг – кішкотерапія – розроблений у Лондонському інституті лікувальних методів впливу. Впритул цим питанням науковці зайнялися після того, як одного разу вночі в лабораторію, де співробітники допізна проводили експеримент, увійшла їхня інститутська улюблениця – кішка Марта. Коли вона проходила повз генератор струменів низької частоти, несподівано зашкалили всі датчики.
Просто з цікавості вчені вирішили виміряти електромагнітне поле Марти. Яким же було їхнє здивування, коли виявилося, що замість сучасного дорогого генератора можна сміливо використовувати кішку – вона здатна виробляти набагато потужніше поле. Після цього фахівці вирішили продовжити експеримент.
У той час в інституті розробляли метод лікування хронічних запальних захворювань за допомогою струмів низької частоти. Пам’ятаючи про реакцію датчиків на кішку, вчені розділили хворих-добровольців на дві групи. Одну групу вони продовжували лікувати за допомогою струму низької частоти, а людям з іншої групи садили на хворе місце кішку. Через місяць вчені порівняли результати експерименту: хворі, які лікувалися з допомогою кішки, видужали всі, а в іншій групі лише половина пацієнтів.
Струм низької частоти виникає саме у кішки. А пояснюється це просто: під час руху тварини відбувається тертя тонких ніжних шерстинок одна об одну, і завдяки цьому утворюється потужне елективне поле. Що ж стосується дії струмів на організм людини, то на сьогодні доведено, що, впливаючи на вогнище запалення, вони вбивають мікроби. Більше того, під час фелінотерапії швидше загоюються тканини і поліпшується їх кровопостачання.
У класичній медицині вже давно використовують струми низької частоти, проте одна кішка може замінити п’ять сучасних генераторів. Провівши безліч експериментів, фахівці дійшли висновку, що найкраще кішкотерапія діє під час лікування запалення суглобів та при гінекологічних захворюваннях. В останньому випадку тварину досить посадити на низ живота і, гладячи кішку, лежати не менше 20 хвилин.
Муркотіння – аналог ультразвукової терапії
Не дарма кажуть: «Живучий, як кішка» – ці гнучкі тварини можуть дивним чином зцілюватись та самолікуватись. Наприклад, якщо хтось у котячому прайді захворіє, то інші члени сімейства лягають поруч, щоб дати йому енергію або забрати погану. Коти сприймають своїх господарів як «великих котів», тому старанно беруться за лікування. Так, вчені з Інституту дослідження фауни в Північній Кароліні з’ясували, що вібрації частоти, на якій муркотять коти, прискорюють процес регенерації клітин.
Тож вислів про дев’ять життів котів має науково підтверджену основу. Ці тваринки життєстійкі, бо вміють… муркотіти. Як доказ – дослідження котячих голосів. Звуки, які видає «пухнастий лікар», позитивно впливають на організм людини, сприяють попередженню і лікуванню багатьох хвороб.
Вчені вважають, що муркотіння кішки є аналогом ультразвукової терапії, але звуки, які видають ці тварини, мають набагато кращий ефект і допомагають як самій тварині, так і господареві впоратися із багатьма недугами. Дослідники встановили, що той діапазон (від 27 до 44 герц), у якому муркочуть коти, на 20% зміцнює кістки. Також котяче муркотіння має цілющий вплив на нервову систему людини та її психічний стан.
Крім того, саме при звуках, що виходять в такому діапазоні, у людини поліпшується мозковий кровообіг, нормалізується тиск і стабілізується серцевий ритм.
Кішка у нетрадиційній медицині
І трохи, як може здатись на перший погляд, містики: говорячи про цілющі здібності котів, неможливо обійти увагою і той факт, що ці дивовижні тварини якимось чином вміють трансформувати енергію хвороби. Про такий котячий талант знали ще в стародавній Русі, помічали його тибетські лами і мудреці Єгипту, а вже потім підхопили ці знання лікарі Америки та Європи.
Нетрадиційна медицина стверджує: всі хвороби – через енергетичний дисбаланс! І виділяє дві групи захворювань. Хронічна втома, неврастенія, серцева та ниркова недостатність, артрит, гіпотонія – у вас не вистачає життєвої енергії. Інсульти, інфаркти, гіпертонія, остеохондроз і артрит – у людини надлишок її. Тож і лікуватись радять відповідно. При недугах першої групи рекомендується прикладати (саме прикладати, як би це смішно не звучало) тваринку до хворого місця так, щоб її голова на тілі людини була ліворуч, а задня частина тулуба справа. Якщо хвороби другої групи – розташуйте кішку навпаки. Варто спробувати. Навіть якщо бажаного ефекту не відчуєте, спілкування з чотирилапим аж ніяк не зашкодить і не принесе дискомфорту. Звісну, якщо у вас немає алергії.
Фахівці з кішкотерапії говорять, що для лікування кожного захворювання існують певні години. Так, проміжок часу з 03.00 до 05.00 вважається найсприятливішим для легеневих хвороб, а також захворювань бронхів. А ось шлунково-кишкові хвороби добре лікувати з 05.00 до 07.00. Серцево-судинним недугам варто приділити увагу з 11.00 до 13.00, а втому можна зняти лише увечері. Що ж стосується часу проведення кішкотерапії, то тут все індивідуально: комусь досить сеансу протягом 5-10 хвилин, а комусь необхідно тримати кішку 1,5-2 години.
Як коти відчувають, який саме орган треба лікувати?
Все просто: порушення в організмі призводять до виникнення больових відчуттів (а для прихильників нетрадиційної медицини – до зміни енергетичного потенціалу). Ось цю зміну чи погіршення і відчуває кішка, яка є єдиним представником ссавців, що, з невідомих навіть вченим причин, поглинає певну кількість негативної енергії. Деякі біологи припускають, що кішці просто життєво важливо регулярно отримувати заряд негативної енергії.
Маячня, можна подумати. Та як доказ правдивості цього твердження вчені наводять той факт, що коти люблять лежати на телевізорах, холодильниках, пральних машинах, комп’ютерах – на тих приладах, які випромінюють у зовнішнє середовище негативні електромагнітні коливання. І, до речі, чим вищий рівень цих коливань, тим сильніше задоволена кішка.
Висновок можна зробити один: пухнастий живиться нашими недугами – і йому комфортно, і нам допомога. Справа тут у врегулюванні енергетики.
Але в жодному разі не можна забувати про найголовнішу умову кішкотерапії – любов та довіру тварини до свого господаря. Якщо людина не любить свого вихованця, а просто використовує його, то навряд чи кішка допоможе позбавитися хвороби. Бо ця дивовижна тваринка – справжній телепат, своєрідний прилад, який вловлює настрій господаря, а також щирість ставлення.
Якщо господар любить свого чотирилапого, то останній зробить все, щоб людина почувалась добре. До речі, статистика стверджує, що любителі котів звертаються до лікарів на 18% рідше, ніж люди, байдужі до них.