Утеплюємо металопластикові вікна

Статті
19 вересня 2015 о 12:502667 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Утеплюємо металопластикові вікна
Якою б ефективною не була система опалення, втрати тепла все зводять нанівець. Тому важливо, аби вікна та двері не пропускали повітря та добре зачинялися. Пластикові вікна, звісно ж, більш енергоефективні, але часом їх теж треба утеплювати.

Утеплюємо металопластикові вікнаУтеплюємо металопластикові вікна, фото з сайту e-help.kiev.ua

Коли потрібна теплоізоляція пластикових вікон

Утеплення металопластикових вікон, як правило, роблять теплої пори року. Хоча часто люди зволікають із цим процесом аж до настання зими, коли починають відчувати незручності через втрати тепла. Фахівці ж говорять, що багатьох труднощів можна було б уникнути, своєчасно виконавши роботи.

Наприклад, використання деяких утеплювачів вимагає дотримання певного температурного режиму. Такі матеріали як герметики та інші не витримують низьких температур. А відчинені взимку вікна не сприяють комфортній атмосфері в будинку.

Чому іноді потрібне утеплення металопластикових вікон

Самі рами з ПВХ не потребують утеплення, але дуже часто під час їх монтажу припускаються помилок. Крім того, якщо віконна конструкція експлуатується довго, деякі її частини можуть вийти з ладу, зіпсуватися.

Чому може знадобитися теплоізоляція для пластикових вікон: причини

1. Просідання стін, яке сталося після встановлення віконних систем, призводить до появи між стулками зазорів і щілин. У такому разі іноді достатньо відрегулювати на стулці фурнітуру. Для цієї операції взагалі не знадобляться спеціальні утеплювальні матеріали.

2. Силіконовий ущільнювач не еластичний. Таке може статися через те, що стулка у вікні постійно закрита або відкрита. Тут складність полягає в тому, що проблемних місць просто не видно. Старий утеплювач потрібно замінити на новий.

3. Певні ділянки між рамами і відкосами розгерметизовані. Якщо така ділянка не герметична, це означає, що неправильно встановлені відкоси. Потрібно демонтувати відкоси, зрізати піну, знову задути всі кути і після застигання зробити монтаж відкосів. Так само необхідно подивитися і на відкоси з зовнішнього боку – якщо вони неякісно зроблені, утеплення буде недостатньо.

Як утеплити вікна

1. Дрібні щілини можна закрити силіконовим герметиком або парафіном. Якщо ваш вибір зупинився на парафіні, його попередньо слід розтопити, а потім набрати в одноразовий шприц без голки. Далі рідким парафіном слід заповнити всі невеликі щілини. У більші щілини вимагається закласти мотузку для сушіння білизни, а потім залити парафіном, це підвищить ефективність утеплення.

Утеплення вікон знадвору роблять для додаткового захисту від холоду.

Важливо! Виявивши протяги зі щілин між конструкцією вікна та підвіконням, ці прогалини потрібно закладати саме знадвору. Зовнішнє утеплення не завжди можна виконати самостійно – краще звернутися по допомогу до фахівців.

2. Вам може знадобитися і утеплення відкосів пластикових вікон. Для цього необхідно укласти пінопластові відрізи в щілини або заповнити їх монтажною піною.

3. Утеплити пластикові вікна можна і за допомогою «вовняних жалюзі». Для цього жалюзі просто обмотують невеликими смужками вовняної тканини, і це є чудовим захистом від проникнення холодного повітря.

4. Один із варіантів ефективного збереження тепла в будинку – електричний обігрів. На скло встановлюється обігрівач. Масляні пристрої розташовують на підвіконні, а на склопакет монтують електричну спіраль. Як варіант застосовують і систему за принципом «автовікна».

5. Дуже ефективний вихід – використання теплозберігаючої плівки. Її перевага полягає в тому, що це утеплення дуже просто зробити самостійно. Потрібно лише покрити матеріалом склопакети – виходить захисне покриття, що не допускає зайвих втрат тепла. Весь процес утеплення полягає в наліплюванні на поверхню склопакета плівкового утеплювача. Зробити це потрібно акуратно, щоб не було дефектів – здуття або зморшок. Чим акуратніше наклеювати плівку на поверхню, тим кращий ефект отримаєте.

6. Не забувайте і про штори – ця проста деталь також здатна трохи зберігати тепло і не допускати потрапляння холоду в приміщення. Це дуже легко можна перевірити взимку, якщо просунути руку між шторами та вікном. Від склопакета відчувається холод – звісно, якщо не вжили заходів, щоб його тут не було.

Практичніше та економніше утеплювати вікна власноруч, не чекаючи зниження температури, тоді ви зможете зустріти наступаючі холоди у всеозброєнні.

Утеплення вікон – це лише один з етапів теплоізоляції вашого житла. Якщо хочете домогтися затишної й теплої атмосфери в будинку, будьте готові до того, що вам потрібно буде утеплювати стелю, підлогу та стіни.

За матеріалами інтернет-видань підготувала Наталка Сіробаб

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter