Щоб косметика зберегла свої властивості і ефективність, її потрібно зберігати у відповідності з певними правилами.
Туш для вій
Зберігати 3-6 місяців. Потім починає погано накладатися, склеює вії, в ній заводяться бактерії, які можуть викликати запалення слизової ока або алергію.
Помада
Зберігати 1,5-2 роки. Потім вона починає сушити губи, погано «сидить», у неї з'являється неприємний специфічний запах, стає гіркою.
Тіні для повік
Сухі слід зберігати 2-3 роки, рідкі 12-18 місяців. Потім тіні починають погано лягати, важко розтушовуються.
Олівці для очей, губ і брів
Зберігати до 1,5 року. Ознаки зіпсованого продукту: часто ламається стрижень, не рівно лягає.
Компактна пудра, рум'яна
Зберігати варто 2 роки в сухому прохолодному місці. Також не залишати в них брудні аплікатори, щільно закривати упаковку. Коли викидати: якщо змінився колір, запах, текстура, з'явився наліт, пудра нерівномірно наноситься, погано розтушовують і швидко осипається.
Тональний крем
Крем на водній основі зберігайте до року. Потім він буде лягати нерівно, скочуючись у зморшках і складках шкіри. На масляній, жирній основі - до 2 років.
Лак для нігтів
Його слід зберігати максимум рік. Коли викидати: якщо лак став занадто густим і його складно рівномірно нанести на нігті. Розводити засіб можна тільки спеціальним препаратом, ацетон і рідина для зняття лаку – не рішення. Це шкідливо для нігтьової пластини. Якщо засіб загус недавно, потримайте флакон під струменем гарячої води - один раз зробити манікюр точно вийде.
Креми, гелі, лосьйони, маски, сироватки і тоніки
В герметичних вакуумних упаковках зберігайте в середньому 6-12 місяців, у звичайних упаковках - менше. Щоб крем зберіг свої якості, зберігайте його у відповідних умовах (температура не вище 15 градусів) і не тикайте пальчиками в баночки! Для цих цілей існують спеціальні лопаточки. Якщо користуєтеся одночасно кількома косметичними засобами, не наносіть їх однією лопаткою або ретельно її мийте. Зміна кольору, запаху і консистенції - головні ознаки того, що корисні властивості косметики стали шкідливими.
Шампуні і інші миючі засоби
Можуть зберігатися без змін весь термін придатності, зазначений на упаковці - 3-5 років з дати виготовлення. Якщо шампунь таки зіпсувався, він може мати неприємний запах, флакон роздувається.
Засоби для засмаги
Їх краще використовувати сезонно і не зберігати більше року, тому що втрачають свою ефективність. Коли викидати: якщо з'явився неприємний запах
Парфуми
Нерозпечатаний флакон зберігають від 3 до 5 років. Відкритий - 6-18 місяців. Масла та інші парфумерні компоненти псуються при впливі сонячного світла і відкритого повітря. В деяких парфумерних композиціях парфумерні масла вимагають особливих умов зберігання. Парфуми псуються швидше, ніж туалетна або парфумована вода, тому що пульверизатор допомагає продовжити термін придатності парфумів (рідина не стикається з повітрям і не окислюється). Парфуми слід зберігати в сухому місці без доступу світла, в таких умовах він зберігається довше. Коли викидати: якщо на дні флакона або на одязі з'являються маслянисті сліди. Це свідчить про те, що спирт випарувався і віддушки починають осідати.
Ефірні олії
Вони вимагають ретельного дотримання строку зберігання. Якість ефірних масел визначає їх термін використання після відкриття - від півроку до трьох і більше років. Зберігати їх потрібно у темному прохолодному місці з температурою близько 15 градусів. Ознака зіпсованості ефірних масел - випадання осаду і помутніння.
Також читайте