Місцеві матеріали дешевше для будівництва, ніж штучні й екологічні, в залежності від країни це деревина, вапняк, солома і глина, також торф.
Робиться акцент на поновлювані джерела енергії, які не завдають шкоди природі і здоров'ю, сонце, вітер, низько потенційне тепло. Якщо з соломи, не можна, щоб солома перебувала під дощем. Необхідно збирати і пресувати тільки суху солому, бажано налагодити виробництво таких блоків на місцях споживання повсюдно.
Поки стіни будинку не заштукатурені, солом'яний будинок є предметом підвищеної пожежонебезпеки. Але коли стіна обштукатурена або облицьована, вона відноситься до граничного класу по вогнестійкості - F119, тобто здатна протягом двох годин витримувати вплив вогню без втрати несучої здатності.
Сьогодні наявність старих і застосування нових технологій в домобудівництві дозволяють зводити будинки, поєднуючи обидва напрямки в єдине конструктивне ціле. Тому нерідко те, що ще недавно здавалося безнадійно застарілим, сьогодні набуває нову інтерпретацію. З'являється мода на певний вид будівництва або експериментальні споруди. Наприклад, спорудження будівель із соломи з глиною донедавна ще сприймалося, як будівельний архаїзм. Але час вносить свої корективи. І ось, багато хто задається питанням: як побудувати будинок із соломи та глини в якості альтернативного й екологічного варіанту?
Будинки з соломи стали можливістю продемонструвати той факт, що в сучасному світі є місце для будь-якого типу житла. Питання тільки в безпеці і в тому, як її можна забезпечити найкращим чином, використовуючи нові технології у старому способі споруди. Йдеться про будинки, заснованих на пресованої соломі.
Прихильники екологічних будинків стверджують про надійність такого будівництва, так як за своїми основними характеристиками споруда з пресованої соломи нітрохи не поступається сучасному дерев'яному споруді. Деякі навіть переконані в тому, що за домобудівництвом з соломи майбутнє. Завдяки новітнім розробкам у галузі безпеки дерев'яних будинків, солом'яний також можна піддати необхідній обробці, в результаті чого ні вогонь, ні спека і ні холод такому типу споруді вже будуть не страшні. У чому «принадність» такого будівництва? У тому, що солом'яний будинок досить легко і швидко спроектувати, при цьому споруда може зазнавати будь-які конструктивні зміни. І це не обов'язково одноповерховий будинок. Цілком можливо звести і двоповерхова будова, а можливо і більше. Це можуть бути як житлові будинки дачі, так і споруди муніципального значення.
По суті справи солом'яний будинок - це крім новомодної тенденції, справжній спосіб економії коштів для сімей з невеликим бюджетом. Ідея, як у більшості випадків, прийшла з Америки. Там особливе значення останнім часом отримують альтернативні можливості використання матеріалів для будівництва житла. Поступово інформація стала поширюватися по світу. Адже цією технологією користувалися не одне сторіччя бідні верстви населення. Тепер же з наявністю нових сучасних засобів і способів зведення та безпеки житлових будівель, будівництво на основі соломи стало набирати популярність.
Недоліки солом'яних будинків
При всій пишності природного матеріалу, екологічності та надійності з використанням сучасних засобів, що забезпечують безпеку солом'яному споруди, все ж не можна не відзначити деякі мінуси, які, швидше за все, відносяться до непродуманості використання матеріалу. Наприклад, за відсутності спеціальної обробки стін і при високій вологості є ймовірність набрякання блоків. Якщо про цю проблему не з подбати заздалегідь, то ймовірність утворення цвілі на стінах підвищується. А це вже прямий шлях до виникнення гнилі і шлях до руйнування. У цьому зв'язку корисно робити укладку блоків в суху сталу погоду. Після чого відразу потрібно приступити до капітальної обробці поверхні. Для цього можна скористатися кількома способами штукатурення: від цементно-піщаного до гіпсового. Можна використовувати і дерев'яні панелі. Іншою небезпекою залишається вогонь для погано оброблених поверхонь стін.
Високий ступінь пресування дозволяє зробити солом'яні стіни несхильним відкритому вогню, але якщо обробка проводилася неякісно, є ймовірність виникнення пожежонебезпечної ситуації. Особливо, якщо закладення щілин простий соломою не була належним чином оброблена. Цікавий ще один момент, пов'язаний із зведенням солом'яного будинку. Для багатьох солома асоціюється з появою гризунів-шкідників. Це досить поширену думку. Але сучасна просочування солом'яних блоків дозволяє вирішити і цю проблему, знову ж, якщо все в цьому зв'язку було зроблено правильно, і були придбані якісні тюки.
Чи комфортно жити в солом'яних будинках
У будівлях на основі використання соломи та глини, з сучасними способами обробки, жити можливо і навіть рекомендовано. Адже це безпечний і простий спосіб отримання екологічно чистого житла. Пресована солома дозволяє отримати по-справжньому міцний і надійний будівельний матеріал, плюс якісна обробка. Проектні можливості сьогодні досить різноманітні, а система опалення не викликає складнощів. Ентузіасти рекомендують у доважок перейти на використання альтернативних джерел енергії для обігріву природного будинку. Що ж, технології сьогодні так стрімко розвиваються, і цілком можливо отримання більш продуманих і вдосконалених способів зведення житла та його обслуговування.
За матеріалами інтернет-видань
Також читайте