Догляд за кімнатними рослинами влітку повинен бути регулярним, з дотриманням всіх правил.
Полив
При нестачі вологи порушується циркуляції поживних речовин в рослині. Нерегулярний полив може призвести до призупинення розвитку рослини, або навіть до його загибелі. Слід враховувати, що кількість води, необхідну для поливу влітку, можна різко змінюватися в залежності від умов. У дуже спекотні дні кімнатні квіти можна поливати один-два рази на день. Але якщо температура повітря знизилася, або в результаті дощових похмурих днів збільшилася вологість повітря, то води для поливу потрібно менше. Для більшості кімнатних квітів необхідно, щоб між поливами ґрунт у вазоні підсох.
Дуже важливо правильно поливати квіти у перші кілька тижнів після пересадки. Пересихання і надмірне зволоження заважають цьому процесу. Влітку доводиться залишати квіти, коли їдете на кілька днів на дачу, або на кілька тижнів у відпустку. Тому важливо подбати заздалегідь про те, де їх поставити, щоб вони менше пересихали і підготувати системи самополиву, щоб рослини змогли отримувати воду.
Підживлення
Важливе місце в догляді за кімнатними рослинами влітку відводиться регулярної підгодівлі. Зазвичай влітку проводять підживлення один раз на 10-15 днів, залежно від їх зростання. Користуючись рідким або сипучим швидкорозчинним добривом, суворо дотримуйтеся інструкції виробника. Застосування добрива в більшій концентрації може пошкодити кореневу систему рослини. Для підгодівлі маленьких рослин спочатку використовуйте половинну дозу, поступово збільшуючи її. Якщо ви недавно пересадили квіти в готовий субстрат, що містить добрива пролонгованої (тривалої) дії, то вони підгодівлі не потребують. Якщо навесні не змогли пересадити рослину в вазон більшого розміру, то обов'язково зробіть це якомога швидше. У період цвітіння рослини підгодовуйте добривами, у складі яких переважають фосфорно-калійні компоненти. У багатьох з них після цвітіння з'являються нові листя, в цьому випадку продовжуйте підгодівлі, але вже добривами з високою азотною складовою для декоративно-листяних рослин.
Обприскування
Влітку, особливо в суху і спекотну погоду, багатьом рослинам (диффенбахія, драцена, маранта, плющ, фікус, філодендрон) необхідне регулярне обприскування водою кімнатної температури з розпилювача. Раз на один-два тижні їм корисний теплий душ, який змиє з листя накопичилася пил.
Для збільшення вологості повітря горщик обкладають мохом або торфом, який періодично зволожують або ставлять на піддон з мокрим гравієм.
Обрізання і підв'язка
Деякі рослини вимагають періодичної обрізки й підв’язування, тоді вони добре пускають бічні пагони і їх зовнішній вигляд стає більш декоративним.
Шкідники
У літній період шкідники кімнатних квітів поводяться дуже активно. Тому намагайтеся якомога частіше перевіряти, чи не з'явилися вони на ваших рослинах. Важливо своєчасно і правильно визначити їх вигляд. Особливу небезпеку становлять: павутинний кліщ, трипси, білокрилка, борошнистий чернець, щитівка. Як тільки помітите ознаки появи шкідників, невідкладно застосовуйте відповідний інсектицид.
Хвороби
Правильний догляд забезпечує квітам більш високу стійкість до хвороб. У літній період хвороби кімнатних рослин найчастіше викликані нестачею або надлишком харчування, сухістю повітря, дуже високою температурою повітря, не відповідним за своїм складом чи рівню кислотності грунтом. Своєчасне усунення причини призведе до повного відновлення рослини. Хвороби інфекційного походження (грибкові, бактеріальні, вірусні), якщо не вживати заходів, можуть призвести не тільки до втрати декоративності, а й до загибелі рослини.
Пам'ятайте, що як тільки листя, квітки або інші частини рослини почнуть в'янути, їх слід негайно видалити. Саме неживі тканини є ідеальним місцем для розмноження грибків і бактерій. Видаляють також всі пошкоджені листя. Правильний догляд за кімнатними квітами влітку багато в чому визначає їх стан в осінньо-зимовий період.
За матеріалами economstroy.com.ua
Також читайте