Похмура осіння погода часто стає причиною сезонної депресії. В організмі циклічно відбувається зміна сну і неспання. Коли світить сонце, людина активна і повна сил. Коли настає ніч, починає вироблятися гормон сну – мелатонін. Тому при зменшенні світлового дня люди часто відчувають сонливість і депресію.
В цей час організм можна обдурити: носити одяг світлих тонів, включати яскраве світло в квартирі. Але й занадто подовжувати період неспання не варто.
Здоровий сон не менше 8 годин необхідний для вироблення достатньої кількості гормону радості — серотоніну. Найактивніше він виробляється з 23.00 до 1.00, тому лягати спати потрібно не пізніше 22.00.
Також для підвищення рівня серотоніну організму потрібна глюкоза. Краще всього протягом дня їсти овочі та фрукти, багаті на грубі волокна, а також вироби з борошна грубого помелу. Тоді рівень глюкози буде підніматися поступово і так само повільно знижуватися і настрій буде рівним.
Ефект від солодощів занадто швидкоплинний і різкий. Потрібно намагатися правильно організувати час, щоб робота залишалася на роботі, а відпочинок був повноцінним. Свою позитивну роль зіграють прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження і правильне харчування.
За матеріалами ridna.ua
Також читайте
Віталій Закладний, головний психіатр Полтави: як боротися з депресією