На території обслуговування Лінійного відділу на станції Полтава знаходиться три виборчі дільниці. На них проголосують 3206 виборців за списками. Саме тут у посиленому режимі охоронятимуть громадський порядок та виборчий процес міліціонери. Про це повідомив начальник лінійного відділу на станції Полтава УМВС України на Південній залізниці підполковник міліції Ігор Гурин.
Про що слід знати громадянам:
23 жовтня 2014 року набрав чинності Закон "Про внесення змін до Кримінального кодексу України", яким передбачено посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян. Закон передбачає відповідальність як за купівлю, так і за продаж голосів.
Так, прийняття пропозиції, обіцянки або отримання виборцем для себе або третьої особи неправомірної вигоди за вчинення або невчинення будь-яких дій, пов'язаних із безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються штрафом від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на той самий строк.
Пропозиція, обіцянка або надання виборцю неправомірної вигоди за будь-які дії, пов'язані з безпосередньою реалізацією ним свого виборчого права, караються обмеженням волі на строк до 3-х років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
Здійснення передвиборної агітації шляхом надання підприємствам, установам, організаціям неправомірної вигоди або надання безоплатно товарів, робіт, послуг карається обмеженням волі на строк від 2 до 4 років або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк від 1 до 3 років.
Крім цього, закон посилює кримінальні санкції за вчинення злочинів про порушення виборчих прав громадян. Так, за перешкоджання вільному здійсненню громадянином свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності іншого суб'єкта виборчого процесу, члена виборчої комісії або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень, поєднані з підкупом, обманом або примушуванням, збільшений термін позбавлення волі з 2 до 3 років. Такий злочин буде класифікуватися як злочин середньої тяжкості.
За відповідні дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або членом виборчої комісії чи іншою службовою особою з використанням свого службового становища, передбачається, зокрема, позбавлення волі на строк від 3 до 7 років, внаслідок чого такий злочин буде класифікуватися як важкий.
Також до тяжких злочинів тепер віднесені, зокрема, незаконна вимога або зазначення посадової особи з метою вплинути на рішення виборчої комісії (позбавлення волі на термін від 5 до 10 років), підробку виборчих документів (від 3 до 7 років), викрадення чи приховування виборчого скриньки з бюлетенями або протоколу про підрахунок голосів виборців (від 5 до 7 років).
Законом також встановлюється кримінальна відповідальність за отримання виборчого бюлетеня чи бюлетеня для голосування на референдумі особою, яка не має права її отримувати (штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк до 2 років, або обмеження волі на строк до 3 років).
– Тепер щоб ні для кого не було несподіванкою, якщо хтось бере участь у процесі підкупу з обох боків – продає голос або купує, його чекає кримінальна відповідальність.