Пити чи не пити молоко – думки фахівців про шкідливість цього продукту

Здоров'я
Ольга Правденко5 червня 2015 о 16:002926 Kolo.poltava.ua (Новини Полтави) Полтава, вул. Фрунзе, 65 +380532613245 Пити чи не пити молоко – думки фахівців про шкідливість цього продукту
Про користь і шкоду молока вчені та лікарі дискутують вже давно.

Пити чи не пити молоко – думки фахівців про шкідливість цього продуктуФото з сайту aviso.ua

В Україні молоко завжди було в пошані. Із ним пов’язано багато приказок та прислів’їв. Здавна говорили «Корова в дворі – харч на столі», «У корови молоко на язиці». Вважалося, якщо в господаря є корова, то сім’ї завжди буде, що їсти. Тож молоко, особливо коров’яче, здавна вважали універсальним продуктом, який підходить людям будь-якого віку. Особливо ж вважалося, що молоко корисне для дітей.

Із розвитком науки деякі лікарі та вчені почали говорити, що молоко та молочні продукти можуть бути шкідливими для людського організму навіть тоді, коли немає алергії на них. Такі авторитетні вчені як Бенджамін Спок, Френк Оскі, Ніл Барнард вважають, що молоко зовсім не натуральний продукт харчування, принаймні для людини, що без нього дитина може нормально розвиватися, а дорослий жити. Як аргумент не на користь молока наводять і те, що людина – єдина істота у світі, яка вживає його після періоду годування груддю та ще й використовує для цього молоко інших видів тварин. Противники цього продукту говорять: природою так влаштовано, що тільки новонароджені мають у травних соках ферменти, здатні засвоїти молоко. У дорослих ці ферменти зникають. Здатність адекватно перетравлювати молоко є тільки в ранньому віці – у перший рік життя. Потім вона швидко зводиться нанівець. Чи не тому кожен четвертий житель Землі страждає на непереносимість лактози. З іншого боку, величезна кількість людей п’є молоко і нормально його засвоює. Хоча серед нас багато тих, хто не може вживати молоко в чистому вигляді, на відміну від молочних продуктів – кисломолочного сиру, твердого сиру, йогурту, сметани та інших.


Лікарі проти того, щоб давати коров’яче молоко дітям до одного року


Найбільше молока та молочних продуктів вживають у таких країнах як Швеція, Фінляндія, Данія, Норвегія, США, Нова Зеландія, Нідерланди. Майже не вживають у Японії, Китаї, Австралії, Східній Африці. У нашій країні теж люблять його. Тому одне з питань, яке цікавить чи не всіх батьків, – чи можна в раціон однорічної дитини вводити молоко. Думки лікарів-педіатрів тут розійшлися. Одні переконані, що коров’яче молоко призведе до проблем зі шлунком, тому його варто давати не раніше, ніж з трьох років, інші вважають, що небезпеки немає. Ось що з цього приводу думає популярний серед українських мам і тат лікар Комаровський:

– Давати молоко можна, головне – не перегинати палицю. Тобто якщо однорічна дитина вип’є на день 200 мл молока, нічого страшного з нею не відбудеться. Інша справа, що ми, дорослі, часто не можемо зупинитися, коли бачимо, що дитині молоко смакувало, і починаємо давати їй більше, ніж склянку. Але тут треба звернути увагу на те, що коров’яче молоко від природи призначене не для людських дітей, а для телят. Саме тому в коров’ячому молоці кальцію та фосфору в шість разів більше, ніж у жіночому. Це й може створювати багато серйозних проблем, оскільки дитячі нирки не можуть вивести зайву кількість фосфору.

Комаровський наголошує, що саме тому будь-яку адаптовану дитячу суміш перед приготуванням і фасуванням у банки оброблюють, видаляючи з неї зайву кількість фосфору.

– Чим дитина старша, тим менше в неї ризиків виникнення проблем, пов’язаних із коров’ячим молоком. Такі проблеми можливі, але для дитини після 3 років вони мінімальні, і його можна давати за бажанням дитини, – переконує лікар Комаровський і наголошує:

– До року дітям, однозначно, коров’яче молоко давати не можна, лише адаптовані молочні суміші. Адже ніхто не може ручатися за здоров’я корови, молоко, якої ви даєте дитині. Тому в немовлят, яким дають молоко корови, часто відбувається порушення обміну кальцію і фософору. Чим молодша дитина, тим шкідливіше для неї молоко.

Бенджамін Спок, доктор медицини, автор книги «Дитина та догляд за нею», всесвітньо визнаний експерт у галузі педіатрії, був переконаний, що молоко може викликати проблеми зі здоров’ям.

– Раніше завжди вважалося, що коров’яче молоко – корисний продукт харчування, – писав Спок. – Але тепер вчені прийшли до висновку, що це зовсім не так і немає необхідності в його пропаганді. За довгі роки роботи як педагога мені багато разів доводилося висвітлювати нові досягнення в різних областях, а тепер я хочу висловити свою думку щодо коров’ячого молока. Насправді ми хочемо підкреслити, що матері, які дають своїм дітям молоко і молочні продукти, не повинні відчувати провину, але молоко не є необхідним продуктом харчування і діти можуть рости здоровими і без нього. І дійсно, очевидним є той факт, що всі ми можемо бути здоровими без молока.


Молоко не входить до списку корисних продуктів


Медичний альянс лікарів світу під керівництвом медичного центру Гарвардської медичної школи прибрав молоко зі списку продуктів корисних для здоров’я.

Олена Малишева, радянський та російський терапевт, педагог, доктор медичних наук професор зазначає:

– Найгірший жир, так званий «твердий», саме в молоці. Усі продукти, які виробляються з молока, теж мають його у своєму складі. Такі жири призводять до розвитку атеросклерозних бляшок, що може вилитися в інсульт, інфаркт, втрату кінцівок, а в чоловіків – рак простати.

Малишева також зауважує, що молоко входить до списку з 9 продуктів, які є істинними алергенами.


Козяче молоко корисніше?

Пити чи не пити молоко – думки фахівців про шкідливість цього продуктуprodgid.ru


Багато людей вважає, що козяче молоко, яке за своїм складом дуже близьке до грудного, може служити його повноцінною заміною. Насправді лікарі доводять, що це не так. Козячим молоком не можна замінювати грудне, воно жирніше і в його складі відсутній фермент ліпаза, що сприяє засвоюванню жиру.

Дітям до року давати козяче молоко можна тільки після консультації з педіатром. Воно не повинне замінювати адаптовані грудні суміші, але може служити їх доповненням. Козяче молоко варто прибрати з раціону тим, хто страждає від захворювань підшлункової залози та ожиріння.

Непереносимість козячого молока зустрічається значно рідше, ніж непереносимість коров’ячого, але все-таки є люди, чий організм негативно реагує і на молоко цих тварин.

Позначення:

Категорії:

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter